ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ- Επαναλειτουργία Νηπιαγωγείου!

Αγαπητοί μας Γονείς…. Παιδιά μας Αγαπημένα!

Καλημέρα και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ με Υγεία για όλους μας!

Ελπίζουμε να είστε όλοι καλά με διάθεση, δύναμη και αισιοδοξία!

Σας ενημερώνουμε ότι από Δευτέρα 11-1-2021 ανοίγουν ξανά τα σχολεία μας!!!

Επιτέλους ήρθε η ώρα και η νέα χρονιά μας ενώνει ξανά με την δια ζώσης επαφή μας!

Σας περιμένουμε με ανυπομονησία, αστείρευτο κέφι, δημιουργική δύναμη, απέραντη αγάπη και την αγκαλιά της καρδιάς  μας ανοιχτή,  για να συνεχίσουμε από εκεί που οι συνθήκες μας σταμάτησαν.

Βγαίνουμε όλοι από την ασφάλεια του σπιτιού μας μετά από μια καραντίνα σχεδόν 2 μηνών .

Για να είμαστε και να παραμείνουμε  ΟΛΟΙ  Υγιείς και Ασφαλείς,  θα πρέπει ΟΛΟΙ μας να τηρούμε τους κανόνες που ήδη έχουμε μάθει.

• Χέρια Καθαρά, Απόσταση ασφαλείας, Μάσκα σταθερά!
  • Αυστηρή τήρηση των ωρών προσέλευσης και αποχώρησης παιδιών και γονέων.
  • Με το παραμικρό σύμπτωμα (συνάχι, πυρετό, διάρροια, εμετό, αδιαθεσία, κ.λ.π.) μένουμε σπίτι μέχρι να περάσει οποιοδήποτε σύμπτωμα.
  • Ενημερώνουμε το σχολείο για τυχόν θετικά κρούσματα COVID-19 στο οικείο περιβάλλον μας.
  • Χρησιμοποιούμε μόνο τα ατομικά μας αντικείμενα (παγουρίνο, αντισηπτικό, μάσκες, τάπερ φαγητού, τσάντα σχολική, ένδυμα)
  • Να έχουν μαζί τους τα παιδιά 2-3 μάσκες σε καθαρά σακουλάκια (και ένα σακουλάκι άδειο για την μάσκα που ήδη φοράει).
  • Χαιρετιόμαστε κι αγκαλιαζόμαστε από απόσταση. Η αγάπη είναι στην καρδιά μας και φαίνεται στα μάτια μας!

Το σχολείο μας και η τάξη μας καθαρή και απολυμασμένη σας περιμένει….

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ Ωραρίου Προσέλευσης  κι Αποχώρησης Μαθητών και για τα τρία  Νηπιαγωγεία (3ο – 10ο – 12ο Νηπιαγωγεία Ελευθερίου-Κορδελιού) :

1ον. Για το 3ο Νηπ/γείο Ελευθερίου-Κορδελιού και για τα 2 τμήματα:

Πρωινό Υποχρεωτικό Πρόγραμμα:

• Ώρα Προσέλευσης :    8:15’ έως 8:20’ π.μ.
  • Ώρα Αποχώρησης :    12:45’ έως 12:50’ μ.μ.

(Ώρα Προσέλευσης (ΜΟΝΟ για παιδιά που είναι Πρωινή Ζώνη)7:45’ έως 8:00’ π.μ.

(Ώρα Αποχώρησης (ΜΟΝΟ για το Ολοήμερο Πρόγραμμα): 15:45’ έως 15:50’ μ.μ.

2ον. Για το 12ο Νηπιαγωγείο Ελευθερίου-Κορδελιού και το Τμήμα Επέκτασης του 2ου Νηπ/γείου Κορδελιού:

Πρωινό Υποχρεωτικό Πρόγραμμα :

• Ώρα Προσέλευσης :    8:20’ έως 8:25’ π.μ.
  • Ώρα Αποχώρησης :       12:50’ έως 12:55’ μ.μ.

Ώρα Προσέλευσης (ΜΟΝΟ  για παιδιά που είναι Πρωινή Ζώνη) :  7:45’ έως 8:00’ π.μ.

Ώρα Αποχώρησης (ΜΟΝΟ για το Ολοήμερο Πρόγραμμα):      15:50’ έως 15:55’ μ.μ.

3ον .  Για το  10ο Νηπιαγωγείο Ελευθερίου – Κορδελιού και για τα 3 τμήματα οι ώρες προσέλευσης και αποχώρησης είναι:

Πρωινό Υποχρεωτικό Πρόγραμμα :

• Ώρα Προσέλευσης :     8:25’ έως 8:30’ π.μ.
  • Ώρα Αποχώρησης :    12:55’ έως 13:00’ μ.μ.

Ώρα Προσέλευσης (ΜΟΝΟ  για παιδιά που είναι Πρωινή Ζώνη):  7:45’ έως 8:00’ π.μ.

Ώρα Αποχώρησης (ΜΟΝΟ για το Ολοήμερο Πρόγραμμα):    15:55’ έως 16:00’ μ.μ.

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΡΗΘΕΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΗ ΣΥΓΧΡΩΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΤΟΥ ΙΟΥ.

ΘΑ ΣΥΝΟΔΕΥΕΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΩΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΑΦΗΝΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ  ΚΑΙ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ > 1,50 μ.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ ΓΟΝΕΑ /ΣΥΝΟΔΟΥ ΑΝΗΛΙΚΟΥ ΜΑΘΗΤΗ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑΜΕ ΔΩΣΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ. ΟΠΟΙΟΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΑΣΚΑΛΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.

ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ SMS ΣΤΟ 13033 ΕΙΝΑΙ  Ο ΑΡΙΘΜΟΣ 4 – ΠΑΡΟΧΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ/ΣΥΝΟΔΕΙΑ ΑΝΗΛΙΚΩΝ

Καλή μας Αντάμωση!!!

Οι Νηπιαγωγοί των Παιδιών σας!