ΔΩΡΕΑ ΒΙΒΛΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ LIBRARY 4ALL

Με μεγάλη μας χαρά παραλάβαμε την Παρασκευή 9/2/2024 από το Μουσείο Μπενάκη και τον Μη Κερδοσκοπικό οργανισμό Library 4all, 26 τίτλους βιβλίων δωρεάν, ύστερα από το αίτημα της Κας Νέλλης Κωνσταντακάκου την περσινή σχολική χρονιά. Τα βιβλία είναι κατάλληλα για τα παιδιά του νηπιαγωγείου με όμορφη εικονογράφηση και ωραίες ιστορίες. Τα βιβλία προέρχονται από προσφορές Εκδοτικών Οίκων, ιδιωτών, συγγραφέων, Ιδρυμάτων, εικονογράφων, εταιρειών και φίλων του Οργανισμού. Το Library 4all εδώ και 10 χρόνια, από το Σεπτέμβριο του 2013 προσφέρει βιβλία σε σχολικές βιβλιοθήκες και δίνει την δυνατότητα σε χιλιάδες παιδιά να ταξιδέψουν στις σελίδες τους.

Ευχαριστούμε θερμά την ομάδα του  Library 4all και συγκεκριμένα τις κυρίες Ελένη Γερουλάνου & Μαρίνα Σπυρίδωνος για το εξαιρετικό αυτό δώρο που συμβάλει στην δανειστική μας βιβλιοθήκη & στην προώθηση της καλλιέργειας της φιλαναγνωσίας, στα παιδιά του Νηπιαγωγείου μας.

LIBRARY 4ALL

Καλά αναγνωστικά ταξίδια στα παιδάκια μας!