Λαλάδες στα χωριά της Χίου

panoramio 61301063

Λαλάδες στα χωριά της Χίου ©KalameraMaria

“5 λόγοι για να ταξιδέψουμε στη Χίο την άνοιξη”

άρθρο στην εφημερίδα “Η Καθημερινή”

Ανθισμένες ροδακινιές στον κάμπο Ημαθίας

Ανθισμένες ροδακινιές στον κάμπο Ημαθίας

©KalameraMaria

ΖΔΔ “Κλικ my Chios”

Στιγμιότυπο οθόνης 2023 12 31 233625

Με ποια αφορμή μπορούν να συναντηθούν σε μια σχολική αίθουσα ο Θανάσης Βέγγος και ο Στράτος Καλαφάτης; Ποια είναι τα 5W μιας φωτογραφίας; Μπορεί μια φωτογραφία να πει μία ή και περισσότερες ιστορίες; Τι κάνει μια φωτογραφία περισσότερο ελκυστική σε σχέση με μια άλλη παρότι δείχνουν τα ίδια πράγματα; Μπορεί το νησί μας η Χίος να φωτογραφηθεί με διαφορετικές ματιές;
Αυτά και άλλα πολλά προσπαθήσαμε να απαντήσουμε μέσα από το φετινό θέμα “Κλικ my Chios” της Ζώνης Δημιουργικών Δραστηριοτήτων και να φωτογραφίσουμε τη Χίο με τη δική μας ματιά!

Παράλληλα, το συγκεκριμένο θέμα της ΖΔΔ εντάχθηκε ως Πρόγραμμα στις Σχολικές Δραστηριότητες της ΔΔΕ Χίου.
​Είμαστε οι μαθητές του τμήματος Α4 του 1ου ΕΠΑΛ Χίου, για το διδακτικό έτος 2021-2022  και μέσα από αυτό το site* σας παρουσιάζουμε τη δουλειά μας.

Τα Χριστούγεννα πλησιάζουν…

IMG 20231209 165153

Από το βιβλιοπωλείο Ιανός (Mediterranean Cosmos, θεσσαλονίκη)

ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ “η Σκούκλα” – Διαφημιστικό σποτ, ΕΠΑΛ ΚΑΡΔΑΜΥΛΩΝ

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο blog μου!!