Σχολική Γιορτή 25ης Μαρτίου

Με μεγάλη επιτυχία έγινε την Παρασκευή 23/3/2018 η σχολική μας γιορτή της 25ης Μαρτίου.

Φωτογραφίες μπορείτε να δείτε [εδώ].

Παρουσίαση για τον πλούτο της Ελληνικής Γλώσσας

Την Τρίτη 06 Μαρτίου 2018, είχαμε τη χαρά να υποδεχθούμε τον κύριο Γιώργο Χρυσίδη ο οποίος μίλησε στους μαθητές των Δ’, Ε’ και ΣΤ’ τάξεων του σχολείου μας για τον πλούτο της Ελληνικής Γλώσσας. Φωτογραφίες μπορείτε να δείτε [εδώ].

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Εκδήλωση για τον σχολικό εκφοβισμό

Φωτογραφίες από την εκδήλωση που έγινε στο σχολείο μας, στο πλαίσιο δράσεων για την εξάλειψη του σχολικού εκφοβισμού. Φωτογραφίες μπορείτε να δείτε [εδώ].

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Εργασίες Ε’ τάξης για το ασφαλές διαδίκτυο

Το διαδίκτυο είναι ένα δυνατό εργαλείο στα χέρια μας, που όμως αν δεν το χρησιμοποιούμε σωστά μπορεί να εμπερικλείει κινδύνους. Η πρόκληση είναι να μπορούμε να αναγνωρίζουμε κινδύνους για την αποφυγή και τον τερματισμό τους. Με αυτά τα λίγα λόγια, σας παρουσιάζουμε τις εργασίες μας!
Οι μαθητές της Ε’ τάξης.

Ενημέρωση για το σκάκι

Σήμερα (Πέμπτη 22/02/2018), είχαμε τη χαρά να υποδεχθούμε στο σχολείο μας τον Γραμματέα του Ομίλου Σκακιστών Γιαννιτσών κύριο Πετρίδη. Ο κύριος Πετρίδης ενημέρωσε τις μαθήτριες και τους μαθητές του σχολείου μας σχετικά με το σκάκι και τις δραστηριότητες του Ομίλου Σκακιστών Γιαννιτσών.

Φωτογραφίες από την εκδήλωση μπορείτε να βρείτε [εδώ].

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Εργασίες ΣΤ’ τάξης για την ημέρα του ασφαλούς διαδικτύου

Τα παιδιά της ΣΤ’ τάξης του 6ου Δημοτικού Σχολείου Γιαννιτσών με αφορμή την 07 Φεβρουαρίου, ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου, ετοιμάσαμε αυτό το φύλλο για να ενημερώσουμε τους συμμαθητές μας, τους φίλους αλλά και τους γονείς μας για τα καλά που μας προσφέρει το διαδίκτυο.

Υπάρχουν όμως και πολλοί κίνδυνοι όταν δεν το χρησιμοποιούμε σωστά, για αυτό δίνουμε απλές και χρήσιμες συμβουλές , για να προστατευτούμε!

Φωτογραφίες από τα έργα μας, μπορείτε να δείτε [εδώ].

Τσικνοπέμπτη σημαίνει διασκέδαση!

Τσικνοπέμπτη στο σχολείο, ημέρα για διασκέδαση και πολύ φαγητό!

Φωτογραφίες μπορείτε να δείτε [εδώ]. Και του χρόνου!

Γιορτή των Τριών Ιεραρχών

Σε [αυτό] τον σύνδεσμο, μπορείτε να δείτε φωτογραφίες από τη γιορτή των Τριών Ιεραρχών. Η γιορτή διοργανώθηκε σε συνεργασία του σχολείου μας με το 11ο Δημοτικό Σχολείο Γιαννιτσών.

Η ασπίδα του Αχιλλέα

Σε [αυτή] τη σελίδα μπορείτε να δείτε φωτογραφίες από τις χειροτεχνίες των μαθητών της Γ’ τάξης του σχολείου μας με θέμα την ασπίδα του Αχιλλέα!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Ομιλία για την ασφαλή χρήση του διαδικτύου

Την Τρίτη 16/01/2018 πραγματοποιήθηκε ομιλία στο σχολείο μας από τον κύριο Θέμη Μάγγο με θέμα Ασφαλής χρήση του Διαδικτύου.

Φωτογραφίες μπορείτε να δείτε [εδώ].