Πλοηγός

Καλωσορίσατε, στο ηλεκτρονικό μας σχολείο.

Δείτε πρώτα τη χαρτογράφηση της ιστοσελίδας μας, ώστε να πλοηγηθείτε καλύτερα στις σελίδες της .

Η ιστοσελίδα έχει σταθερά τη μορφή :

μενού

κεντρική εικόνα

στήλη αριστερά – στήλη κεντρικά – στήλη δεξιά

Πιο αναλυτικά :

1. ΜΕΝΟΥ ΕΠΑΝΩ :  Το μενού αυτό (πάνω από την κεντρική εικόνα) αποτελεί σταθερό οδηγό αναφοράς στη λειτουργία του σχολείου.

2. ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΤΗΛΗ :  Η στήλη, που παρουσιάζει το θέμα, που έχετε επιλέξει. Στα θέματα, μπορεί να περιλαμβάνονται υπερσυνδέσεις (με μπλε μεγαλύτερου μεγέθους γράμματα ή μέσω εικόνας) και αρίθμηση σελίδων στο κάτω μέρος τους. Την πρώτη φορά, που εισέρχεστε, παρουσιάζεται αυτόματα η αρχική μόνιμη σελίδα με τα στοιχεία του σχολείου μας.

3. ΣΤΗΛΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ :

α. Το αναδυόμενο μενού στην επιλογή «ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ» παρέχει συνεχή ενημέρωση για το εκπαιδευτικό έργο.

β. Παρακάτω σας δίνεται η δυνατότητα να επιλέξετε αρχείο ανάλογα με τον τίτλο του (επιλογή «ΑΡΧΕΙΑ») ή ανάλογα με την ημερομηνία δημοσίευσης  (επιλογή «ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ»).

4.  ΣΤΗΛΗ ΔΕΞΙΑ :  Στη στήλη αυτή περιλαμβάνονται ενδιαφέρουσες συνδέσεις ανά κατηγορία επισκέπτη.

Σας προτείνουμε :

Ξεκινήστε με την ταυτότητά μας από το κεντρικό μενού (επανω) για να μας γνωρίσετε.

Μάθετε για το τμήμα ένταξης και την ειδική εκπαίδευση, που παρέχεται στο σχολείο μας.

Ενημερωθείτε για το σύλλογο γονέων και συμβουτείτε για το παιδί σας.

Από την αριστερή στήλη ανατρέξτε σε παλαιότερες δημοσιεύσεις επιλέγοντας την αντίστοιχη κατηγορία.

Στην ίδια στήλη (αριστερά και πιο κάτω) επιλέξτε από τα αρχεία, για να διαβάσετε κάτι, που ίσως σας ενδιαφέρει.

Στη δεξιά στήλη βρείτε ενδιαφέρουσες συνδέσεις σχετικά με την εκπαίδευση.