Ευχαριστήριο στην κα. Αιματίδου Αργυρίου Ελένη

ευχαρισ

Θα θέλαμε να εκφράσουμε τις θερμότερες ευχαριστίες μας στην κ.Αιματίδου Αργυρίου Ελένη, φιλόλογο-συγγραφέα,  για την ευγενική δωρεά της των  270 βιβλίων με θέμα την Ακρόπολη , καθώς και την κ. Μπρουσοβάνα Αφροδίτη,γονέα της σχολικής μας κοινότητας, για τη μεσολάβηση έτσι ώστε τα βιβλία να φτάσουν στο σχολείο μας!!!!

Η αφιλοκερδής δωρεά της αγγίζει άμεσα 270 μαθητές και εκπαιδευτικούς, προσφέροντάς τους μια μοναδική ευκαιρία να εμβαθύνουν τις γνώσεις τους για ένα από τα σημαντικότερα μνημεία παγκοσμίως.

Την ευχαριστούμε για τη γενναιοδωρία της και την αγάπη της για την εκπαίδευση. Η προσφορά της αποτελεί σημαντική ενίσχυση της βιβλιοθήκης όλων  μας και θα δώσει την δυνατότητα στους μαθητές μας να ανακαλύψουν τον πλούσιο κόσμο της ιστορίας και του πολιτισμού της Ακρόπολης.

Με εκτίμηση,

Η Διευθύντρια  του 44ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας