Το ΠΣΔ αντιμετωπίζει προβλήματα εδώ και καιρό. Οι άνθρωποι κάνουν ότι μπορούν ενώ δεν πληρώνονται για αρκετό χρονικό διάστημα. Σήμερα διαπίστωσα ότι απεργούν και οι ιστοσελίδες μας -βγαίνει ένα δυσοίωνο μήνυμα “Παρουσιάστηκε πρόβλημα: Ο δικτυακός τόπος που επιλέξατε δεν αντιστοιχεί σε κάποιο χρήστη” και τα blogs παρουσιάζουν παιδικές ασθένειες – δεν ανεβάζουν εικόνες.
Όσο η τροφοδότηση είναι εισαγόμενη από την Ε.Ε όλα βαίνουν καλώς. Αλλά η Ε.Ε. μας βοηθάει να φτιάξουμε υποδομές. Δεν υποσχέθηκε ότι θα μας τρέφει εφ΄όρου ζωής. Σώγαμπροι μπήκαμε; Μόλις το ελληνικό δημόσιο πρόκειται να βάλει το χέρι στην τσέπη διαπιστώνει ότι έχει μόνο καβούρια.
Ας ελπίσουμε ότι δεν θα συμβεί ότι και με τα υπουργεία – που μείναν χωρίς τηλέφωνο γιατί ο πάροχός τους χρεωκόπησε.
Δείτε και το σχετικό πόστ συναδέλφου
όπως και του ESOS
[…] και η πλευρά του θέματος που ανέδειξε η Terra Computerata σε ανάρτησή της. Απλήρωτοι δουλεύουν εδώ και μήνες οι […]