Γλώσσα:
Ανάγνωση το κείμενο σελ. 58-59. Χρησιμοποιώντας τις λέξεις με πλάγια γράμματα στη σελ. 60 (συμμετοχή…. τιμές) φτιάχνω μια ιστορία για κάποιον αγώνα/άθλημα στο τετράδιο γραπτού λόγου. Στην τάξη κάναμε τις ασκήσεις 2,3,4,6,7 σελ. 59-61 και την άσκηση 4 σελ. 64.
Γεωγραφία:
Τετράδιο εργασιών: Άσκηση 2 σελ. 40 και άσκηση 1 σελ. 41. Στην τάξη κάναμε τις ασκήσεις 1 σελ. 48, 1-2 σελ. 39.
Φυσικά:
Την Τετάρτη θα γράψουμε επαναληπτικό διαγώνισμα στην ενότητα για το Φως. Διαβάζω πολύ καλά τη θεωρία από τη φωτοτυπία και τα πειράματα (παρατηρήσεις-συμπεράσματα) στις σελίδες 128-141 (να μπορώ να τα εξηγώ με δικά μου λόγια).
__________
Ενημέρωση: Την Παρασκευή 31/5/2024 θα πραγματοποιηθεί ημερήσια εκδρομή στο Μαστιχάρι με κόστος 5€ ανά παιδί. Το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει εκείνη τη μέρα. Σε περίπτωση που μία οικογένεια αντιμετωπίζει οικονομικό πρόβλημα να επικοινωνήσει με το γραφείο της διεύθυνσης.