Νικητές του διαγωνισμού ‘Το πιο αξιζήλευτο δεκατιανό’ στα πλαίσια της δράσης Ημέρα Δεκατιανού

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά σε όλους τους ‘Ταπερίστας”.

Ευχαριστούμε πολύ συναδέλφους εκπαιδευτικούς και μαθητές για την συμμετοχή και την παρουσίαση των νόστιμων δεκατιανών σας. Χαιρόμαστε πολύ που σας συναντήσαμε, μιλήσαμε μαζί σας και μας δείξατε με ποικίλους και διασκεδαστικούς τρόπους τα δεκατιανά σας.

Την πρώτη θέση στον διαγωνισμό “Το πιο αξιοζήλευτο δεκατιανό” μοιράστηκαν 4 σχολεία:

Το 41ο Δημοτικό Σχολείο Θεσσαλονίκης με το ‘Πολύχρωμο Πρωινό’, ΤΟ 49ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου με το ‘Μπάλες τοπικής γλυκιάς μυζήθρας με χαρουπόμελο και τραγανό παξιμάδι’, το Μειονοτικό Δημοτικό Σχολείο Λευκόπετρας με το ’10-τιανό’ και το 8ο Δημοτικό Σχολείο Κορυδαλλού με ‘Το ‘πρώτο’ δεκατιανό’.

Συγχαρητήρια σε όλους, καλή συνέχεια στη δράση σας.