Συμπληρωματική ψηφοφορία για άρση ισοψηφίας στις εκλογές 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου

Την Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε μυστική, κατά τμήμα, ψηφοφορία των μαθητών, για την άρση της ισοψηφίας των δύο υποψηφίων στην τελευταία εκλόγιμη θέση των εκλογών της 12/10/2022. Στην ψηφοφορία συμμετείχαν 219 μαθητές.

Στη συνέχεια (10:45) η Εφορευτική Επιτροπή εκπροσωπούμενη από τους αντιπροσώπους των τμημάτων Γ3 και Γ4, στα οποία ανήκουν οι δύο υποψήφιοι, ασχολήθηκε με την καταγραφή των σταυρών προτίμησης.

Από τη διαδικασία αυτή εκλέχθηκε στην 15η θέση του Μαθητικού Συμβουλίου ο μαθητής του Γ4 Διογένης Καλαϊτζάκης Ευαγγέλου με 103 ψήφους και με μικρή διαφορά από τον Αθανάσιο Φραϊδάκη του Γ3, που με 94 ψήφους παραμένει 1ο Αναπληρωματικό μέλος του συμβουλίου.

Καλή επιτυχία στο έργο του 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου της χρονιάς 2022-23!

Κατηγορίες: ειδήσεις, Ηλεκτρονική έκδοση, Σχολικές Δραστηριότητες. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.