Δεύτερη Πεζοπορία των Ορεσίβιων

Την Κυριακή 17 Νοεμβρίου πραγματοποιείται η δεύτερη πεζοπορία του Ομίλου «Κρητικά Μονοπάτια», σε συνεργασία με το Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο, με κύριο προορισμό το φαράγγι του Αποσελέμη.

Η διαδρομή θα ξεκινήσει από τις Ξεροκαμάρες του Καλού Χωριού Πεδιάδος· μετά από μικρή πορεία σε χωματόδρομο, θα διασχίσουμε την κοίτη του ποταμού έως την εκβολή του στην θάλασσα, ανατολικά των Γουβών.

Η αναχώρηση θα γίνει από το Αρχαιολογικό Μουσείο Ηρακλείου στις 07:30 με λεωφορείο. Η διάρκεια της πορείας υπολογίζεται περίπου στις 4 ώρες, οπότε η επιστροφή στο Ηράκλειο θα γίνει περίπου στις 14:00.

Συμμετέχουν οι μαθητές Θεμιστοκλής Αρχοντίδης (Α1), Λήδα Γανωτάκη (Α1), Γεώργιος Δασκαλάκης (Α1 ), Γεώργιος Δρακάκης (Α1), Κορίνα Δρακάκη (Α1), Αριάδνη Ζώτου (Β2), Δήμητρα Κοσμαδάκη (Α1), Γεωργία Κυπριωτάκη (Α1), Θωμάς Λοππινέ (Α2), Μαρία Μήτρογλου (Α3), Αριστείδης Παττακός (Α3), Ιάσων Ροβιθάκης (Α3), Νικόλαος Σαλούστρος (Α3), Μαρία Σαμαριτάκη (Α3), Κωνσταντίνα Ψυχογιού (Α3)

Κατηγορίες: Σχολικές Δραστηριότητες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.