ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΙΩΣΗΣ ΑΠΟΒΛΗΤΩΝ – EWWR 2023)- “ΣΚΕΨΟΥ ΑΕΙΦΟΡΙΑ- ΜΕΙΩΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ”

Το νηπιαγωγείο μας συμμετέχει στην Ευρωπαϊκή εβδομάδα μείωσης αποβλήτων  με εθνικό συντονιστή τον Ελληνικό Οργανισμό Ανακύκλωσης (ΕΟΑΝ) με την πραγματοποίηση Υπαίθριας Έκθεσης φωτογραφίας με θέμα “ΣΚΕΨΟΥ ΑΕΙΦΟΡΙΑ, ΜΕΙΩΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ”.

Η έκθεση παρουσιάζεται στον εξωτερικό χώρο του σχολείου και θα διαρκέσει από 18-26 Νοεμβρίου 2023. Περιλαμβάνει φωτογραφικό υλικό από δράσεις και κατασκευές με ανακυκλώσιμα υλικά που έχει δημιουργήσει το νηπιαγωγείο μας κατά τη δεκαετία 2014-2024 με τους μαθητές όλων των χρόνων.

Με σύνθημα ” Το καλύτερο απόβλητο είναι αυτό που δεν παράχθηκε ποτέ!” τα παιδιά δίνουν ένα ηχηρό μήνυμα ευαισθητοποίησης και φροντίδας για τον πλανήτη μας!

Θα ήταν χαρά μας να την επισκεφθείτε!