Τελετή Αγιασμού 2022-2023

Σας ενημερώνουμε ότι η τελετή του Αγιασμού για την έναρξη του νέου Σχολικού Έτους 2022-2023, θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου και ώρα 09:00 στον προαύλιο χώρου του σχολείου.

Με το πέρας της τελετής θα πραγματοποιηθεί ενημέρωση των γονέων/κηδεμόνων από το διδακτικό προσωπικό.

Σας περιμένουμε με χαρά!

Ευχόμαστε Καλή Σχολική Χρονιά!

Ολοκλήρωση εγγραφών στο Ν/Γ για το σχ. έτος 2022-2023

Σήμερα ολοκληρώνονται οι εγγραφές στα Δημόσια Νηπιαγωγεία της χώρας. Η προθεσμία ήταν απο 1 Μαρτίου εως 20 Μαρτίου αρχικά και με νέα ανακοίνωση του Υπ. Παιδείας πήρε παράταση μέχρι και σήμερα 28 Μαρτίου 2022 για το σχολικό έτος 2022-2023!

Παρακαλώ να ενημερωθούν όλοι οι πιθανοί ενδιαφερόμενοι και να τακτοποιήσουν τις εκκρεμότητές τους όσοι γονείς δεν το έχουν ήδη κάνει.

Αγγλικά

Αγαπητοί Γονείς,

Με χαρά σας ενημερώνουμε οτι και στο Ν/Γ μας εισήχθησαν τα Αγγλικά όπως και σε όλα τα Ν/Γ της χώρας, απο τις αρχές του τρέχοντα μήνα. Έχουμε λοιπόν κοντά μας την κα Τατιάνα κάθε Τετάρτη και Παρασκευή.

Η προϊσταμένη

Τζιάφα Έφη

Επικοινωνία σχολείου – οικογένειας

Ημέρες και ώρες επικοινωνίας

Κάθε 2η Τετάρτη του μήνα και ώρα 13:00- 13:30 δια ζώσης ραντεβού τηρουμένων όλων των υγειονομικών πρωτοκόλλων, κατόπιν ραντεβού που θα ζητηθεί μέσω του τετραδίου επικοινωνίας που υπάρχει στην τσάντα των παιδιών. Για οτιδήποτε έκτακτο μπορείτε να τηλεφωνείτε στο σχολείο (2695049131) αυστηρά πριν ή μετά το διδακτικό ωράριο, δηλαδή από τις 8:00- 8:15 και από τη 13:00- 13:30 προσωρινά μέχρι να ξεκινήσει το ολοήμερο οπότε και θα αναπροσαρμοστεί αυτό το ωράριο.

Ευχαριστώ!

Καλωσόρισμα Σχολικής Χρονιάς 2021-2022

628 × 312Τα δικαιολογητικά για τις εγγραφές μαθητών στα νηπιαγωγεία και το Δημοτικό  σχολείο της χώρας για το σχολικό έτος 2015-2016 - iscreta.gr628 × 312

Καλωσόρισμα

ο Σύλλογς Διδασκόντων του Νηπιαγωγείου Κερίου καλωσορίζει με χαρά και εύχεται καλή και δημιουργική χρονιά σε όλα τα παιδιά του Σχολείου μας, καλωσορίζει επίσης τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς του Νηπιαγωγείου αλλά ιδιαιτέρως καλωσορίζει και εύχεται καλή προσαρμογή στα προνηπιάκια μας 🙂 !

Καλή Σχολική Χρονιά

Η Προϊσταμένη

Τζιάφα Εφη

Εσωτερικός Κανονισμός Ν/Γ Κερίου Σχ. Έτους 2021- 2022

ΝΓ ΚΕΡΙΟΥ

Πατώντας με  ctrl + Enter στο λινκ που επισυνάπτω πιο πάνω, μπορείτε να βρείτε και να μελετήσετε τον εσωτερικό κανονισμό του Ν/Γ Κερίου για το σχ. έτος 2021-2022, όπως αυτός έχει μελετηθεί και έχει υπογραφεί απο τη Συντονίστρια Εκπ/κου Έργου Ιονίων Νήσων κα Μ. Βλάχου καθώς και απο τον Προϊστάμενο της Διεύθυνσης Α/Βάθμιας Εκπ/σης Ζακύνθου κ. Ε. Αγγελούση.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Η Προισταμένη του Ν/Γ Κερίου

Τζιάφα Ευτέρπη