Φυσική Αλληλεπίδραση

Δημήτρης Μακράκης πρώην Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ 04 Εκπαιδευτικών Φυσικών Επιστημών Περ. Ενοτ. Δράμας

Ενημερωτική Παιδαγωγική συνάντηση εκπκων ΠΕ 04 Λυκείων Ν. Δράμας Τετάρτη 18-2-09

Συγγραφέας: Δημήτρης Μακράκης στις 13 Φεβρουαρίου 2009

ΘΕΜΑ:  «Ενημερωτική συνάντηση εκ/κων κλάδου ΠΕ 04 που διδάσκουν στα Γ. Λύκεια»
Σχετ:    α) 98617/Γ7/24-7-2008 ΥΠΕΠΘ
            β) Φ.2.10/5520/3-9-2008 Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης Ν.Δράμας
            γ) Φ.15/512/6-2-2009 Έγκριση Περ/κης Δ/νσης

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που διδάσκουν τα μαθήματα Φυσικής, Χημείας και Βιολογίας στην Α, Β και Γ τάξη του Λυκείου, σε συνάντηση στο ΕΚΦΕ, την  Τετάρτη 18-2-09 και ώρα 12 π.μ., με σκοπό την συζήτηση, με τον Σχολικό Σύμβουλο κ. Μακράκη Δημήτρη, α)της πορείας υλοποίησης του προγραμματισμού του εκπαιδευτικού έργου και β) αξιολόγηση μαθητών.
            Στη συνέχεια θα γίνει παρουσίαση από τον Υπεύθυνο του ΕΚΦΕ κ Σταυρίδη Αριστομένη, των Εργαστηριακών Ασκήσεων Φυσικής, Χημείας και Βιολογίας που επιλέχθηκαν να πραγματοποιηθούν στα Γ. Λύκεια και δεν παρουσιάστηκαν στην προηγούμενη συνάντηση.
Οι καθηγητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους τους Εργαστηριακούς Οδηγούς των αντίστοιχων μαθημάτων.

Ο Σχολικός σύμβουλος ΠΕ04 ΦυσικώνΜακράκης Δημήτριος