Δημοσιεύθηκε στην Εκπαιδευτικά προγράμματα, Περιβαλλοντικές

Στο 1ο και 2ο Γυμνάσιο Νάξου

Το πρωί της Πέμπτης 23-5-2024, στο Αμφιθέατρο «Ιάκωβος Ψαρράς» του 1ου Γυμνασίου Νάξου, έγινε παρουσίαση του Εσπερινού Γενικού Λυκείου Νάξου στους/στις μαθητές/τριες της Γ’ τάξης του 2ου Γυμνασίου Νάξου και στη συνέχεια του 1ου Γυμνασίου Νάξου. Η εκπαιδευτικός κα Νεκταρία Μουτσοπούλου πραγματοποίησε μία ολοκληρωμένη παρουσίαση και απάντησε σε ερωτήματα  των παιδιών των δύο Γυμνασίων για όλο το πλαίσιο σπουδών στα Εσπερινά Λύκεια.

20240614 075702 censored

Στη συνέχεια η κα Σοφία Κρητικού  στο πλαίσιο της περιβαλλοντικής δράσης μας για την κλιματική αλλαγή, παρουσίασε στους/στις μαθητές/τριες της Β΄ τάξης του  1ου Γυμνασίου Νάξου την εργασία του σχολείου μας «Πλαστικά-Περιβάλλον και Κλίμα».

Ευχαριστούμε :

• Τους/τις εκπαιδευτικούς  και την Διευθύντρια του 2ου Γυμνασίου Νάξου κ. Ειρήνη Μπαρδάνη για τη συνεργασία
  • Τους/τις εκπαιδευτικούς  και τον Διευθυντή του 1ου Γυμνασίου Νάξου κ. Μανώλη Μαργαρίτη  για τη συνεργασία τους και την θερμή φιλοξενία στο σχολείο τους.