ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2022-2023

783396a12543627f6474778267e6e5eb XL

Την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου το σχολείο μας γιόρτασε την Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με μια επίσκεψη στο ΔΑΚ Νάξου προκειμένου οι μαθητές μας να αθληθούν με περπάτημα ή τρέξιμο στον στίβο.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2022-2023

images

Ο αγιασμός του Εσπερινού ΓΕΛ Νάξου θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου  στις 10 το πρωί μαζί με τον αγιασμό του Γενικού Λυκείου  Νάξου «Μανώλης Γλέζος» στο προαύλιο του λυκείου.

Καλή Σχολική Χρονιά

Νέα Προθεσμία Εγγραφών

e eggrafes 318x159

Σας ενημερώνουμε ότι η ηλεκτρονική πλατφόρμα e-εγγραφές (https://e-eggrafes.minedu.gov.gr) θα είναι σε λειτουργία από την Πέμπτη 1 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 08.00 έως και την Τρίτη 6 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 23.59, προκειμένου να υποβληθούν κατ’ εξαίρεση ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής και μετεγγραφής για ΓΕ.Λ. ή ΕΠΑ.Λ. από τους γονείς-κηδεμόνες των ανήλικων μαθητών/τριών ή τους/τις ίδιους/ες, εφόσον είναι ενήλικοι/ες.

Η εγγραφές γίνονται με τους κωδικούς taxisnet.

Σε περίπτωση που χρειαστείτε βοήθεια για την εγγραφή σας στο Εσπερινό ΓΕΛ Νάξου μπορείτε να απευθυνθείτε στο σχολείο καθημερινά 7-9μ.μ.

Αποτελέσματα Πανελλαδικών Εξετάσεων 2022

Graduation 002

Το φετινό σχολικό έτος για πρώτη φορά το σχολείο μας είχε μαθητές στη Γ Λυκείου και είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι σημείωσε και την πρώτη του επιτυχία στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Μαθήτρια της Γ λυκείου, υποψήφια των φετινών πανελλαδικών εξετάσεων, πέτυχε την εισαγωγή της στη Νομική Σχολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Θα θέλαμε να της εκφράσουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια και να της ευχηθούμε  ολόψυχα καλή σταδιοδρομία.

Ελπίζουμε να είναι η αρχή και για άλλες επιτυχίες του σχολείου μας τα επόμενα χρόνια.

Προθεσμίες Υποβολής Μηχανογραφικού και Παράλληλου Μηχανογραφικού Δελτίου 2022

mhxanografiko 20221

Aπό την Παρασκευή 8-7-2022 μέχρι και την Δευτέρα 18-7-2022 και ώρα 24:00, όλοι οι υποψήφιοι
θα πρέπει να υποβάλουν το μηχανογραφικό τους δελτίο στην ηλεκτρονική διεύθυνση
https://michanografiko.it.minedu.gov.gr χρησιμοποιώντας τον προσωπικό κωδικό ασφαλείας τους (password)
που έχουν ήδη αποκτήσει.

Επισημαίνεται ότι η προθεσμία υποβολής ΜΔ είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευση της, κανένας υποψήφιος δεν θα μπορεί να οριστικοποιήσει το ΜΔ.

Μέσα στην ίδια αποκλειστική προθεσμία, από την Παρασκευή 8-7-2022 μέχρι και την Δευτέρα 18-7-2022 , με το ίδιο password, οι υποψήφιοι μπορούν να υποβάλουν το Παράλληλο Μηχανογραφικό Δελτίο (ΠΜΔ) για τα Δημόσια ΙΕΚ, στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://michanografiko.it.minedu.gov.gr και επιλέγοντας
«ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΥ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΔΕΛΤΙΟΥ (Π.Μ.Δ) ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΑ ΔΙΕΚ».

Για την υποστήριξη της υποβολής του Μ.Δ., όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ (ανεξάρτητα από την προγραμματισμένη εφημερία) θα λειτουργήσουν επιπλέον την Τετάρτη 13-7-2022 και την Δευτέρα 18-7-2022.

Το Εσπερινό ΓΕΛ Νάξου θα είναι ανοιχτό την Τετάρτη 13-7-2022 και την Δευτέρα 18-7-2022  9π.μ.- 12 το μεσημέρι για την υποστήριξη της υποβολής του Μηχανογραφικού Δελτίου.