Αρχείο για "22 Δεκεμβρίου 2011"

Χριστουγεννιάτικες ευχές σε όλους τους e-twinning φίλους μας!!!!

Το video αυτό στάλθηκε στους μακρινούς μας φίλους και δημιουργήθηκε από μαθητές που συμμετέχουν στο project.Συγκεκριμένα:

α) Επιλογή Φωτογραφιών: Καραγιάννη Ηλιάνα, Κατσουλίδη Σταυρούλα, Γούλα Παρασκευή, Καραγιάννης Πέτρος β)Επιλογή Ήχου και μετατροπή του σε mp3: Δημάρη Ελευθερία, Ιωάννου Σταματία και Πασχάλης Ευάγγελος γ) Σύνταξη ευχών σε διάφορες Γλώσσες: Κοντοδήμα Αντωνία, Κότικας Στέφανος δ)Σύνθεση Video: Τζιάλλας Ηρακλής, Γκρόπασι Μάριος

Ευχές στους μαθητές μας για “Καλές γιορτές”!!

Ένας βραδινός περίπατος  στη στολισμένη πόλη μας, περιμένοντας τα χριστούγεννα!

Και… κάποιες σκέψεις … κατά το λόγιον εκείνο, «βίος ανεόρταστος, μακρά οδός απανδόκευτος». Ή για να θυμηθούμε τον Ελύτη:

Πολλά δε θέλει ο άνθρωπος

να ‘ν’ ήμερος να ‘ναι άκακος

λίγο φαΐ, λίγο κρασί

Χριστούγεννα κι Ανάσταση.

Χρόνια πολλά!!!

Χρυσή Πρωθλήτρια στο Taekwondo

Χρυσή πρωταθλήτρια Ελλάδος στους αγώνες Taekwondo κατηγορίας εφήβων νεανίδων η Μαλάτου Αγάπη, μαθήτρια του Β2 του σχολείου μας.  Θερμά συγχαρητήρια και πάντα επιτυχίες!

(Η φωτογραφία είναι απο την τελετή απονομής που έγινε την Παρασκευή 16/12/2011 στον Πολύγυρο Χαλκιδικής).