Ένα παιχνίδι γνώσεων, αποτελούμενο από ένα ταμπλό το οποίο περιέχει τις απαντήσεις τοποθετημένες σε συντεταγμένες και κάρτες στις οποίες διατυπώνονται οι ερωτήσεις με την απάντηση των συντεταγμένων.
Οι μαθητές μπορούν να χωριστούν σε 2 ή περισσότερες ομάδες ή να παίξουν ακόμα και ατομικά. Ο μαθητής ή η ομάδα που δίνει την σωστή απάντηση, καλύπτει με την κάρτα το ανάλογο πλαίσιο στο ταμπλό. Όποιος δώσει τις περισσότερες σωστές απαντήσεις, είναι και ο νικητής του παιχνιδιού.
Μπράβο στα παιδιά για την δημιουργική ιδέα τους!
Αφήστε μια απάντηση