Διαδικτυακό Σεμινάριο_συνεργασία με το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΑΥΤΟΒΟΗΘΕΙΑΣ ΑΠΘ

Απρ 202115

Το Κ.Ε.Σ.Υ. Δυτικής Αττικής σε συνεργασία με το 1ο και το 2ο Κ.Ε.Σ.Υ. Γ’ Αθήνας, το 2ο Κ.Ε.Σ.Υ Πειραιά, το 2ο Κ.Ε.Σ.Υ. Ανατολικής Θεσσαλονίκης, το Κ.Ε.Σ.Υ. Λάρισας, το Κ.Ε.Σ.Υ. Λασιθίου και σε συνεργασία με το Πρόγραμμα Προαγωγής Αυτοβοήθειας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, συνδιοργανώνουν, στο πλαίσιο των δράσεων και παρεμβάσεών τους για την υποστήριξη των μελών της Σχολικής Κοινότητας,

Διαδικτυακό Σεμινάριο
με θέμα «Κριτικές προσεγγίσεις της Ψυχολογίας και Σχολική Κοινότητα: Θεωρητικό υπόβαθρο και πρακτικές εφαρμογές»

Δευτέρα 19/4/2021 (18:00-20:00) και Τετάρτη 21/04/2021 (18:00-20:30)

Το Πρόγραμμα Προαγωγής Αυτοβοήθειας του Α.Π.Θ. το οποίο λειτουργεί με τη συνεργασία του ΟΚΑΝΑ αποτελεί τη μοναδική κρατική πρόταση στη χώρα που θέτει στο επίκεντρο των παρεμβάσεων της τη φιλοσοφία της αυτοβοήθειας/ αλληλοβοήθειας στην πρόληψη και στην αντιμετώπιση της εξάρτησης και άλλων ψυχοκοινωνικών προβλημάτων. Προγράμματα Προαγωγής Αυτοβοήθειας λειτουργούν στη Θεσσαλονίκη (από το 2001), στη Σητεία (από το 2008), στα Χανιά (από το 2013) και στη Λάρισα (από το 2015).

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το διαδικτυακό σεμινάριο (ημερομηνίες υλοποίησης, σκοποθεσία, φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος συμμετοχής, Πρόγραμμα, εισηγητές/εισηγήτριες) δείτε το συνημμένο αρχείο.

από κάτω από: ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΚΕΣΥ ΣΕ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διαδικτυακό Σεμινάριο_συνεργασία με το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΑΥΤΟΒΟΗΘΕΙΑΣ ΑΠΘ