ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ

Το Κέντρο Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (Κ.Ε.Σ.Υ.) Λάρισας σε εφαρμογή των έκτακτων μέτρων προστασίας από τη διασπορά του κορωνοϊού που ισχύουν σε όλη τη χώρα από 7 Νοεμβρίου 2020 προχωρά σε σχεδιασμό και οργάνωση εξ αποστάσεως Συμβουλευτικής Υποστήριξης των Σχολικών Μονάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που παρέχουν σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση καθώς και των γονέων και μαθητών/μαθητριών, που είτε έχουν αξιολογηθεί, είτε απευθύνονται προς τις υπηρεσίες μας πρώτη φορά, αξιοποιώντας τρόπους άμεσης ή έμμεσης υποστήριξης, ηλεκτρονικά (με πλατφόρμες τηλεδιασκέψεων ή ηλεκτρονικό ταχυδρομείο) ή με τηλεφωνική επικοινωνία.

Στη φόρμα επικοινωνίας που ακολουθεί οι ενδιαφερόμενοι (μαθητές/μαθήτριες, γονείς και εκπαιδευτικοί) υποβάλλουν το αίτημά τους και στη συνέχεια κάποιο μέλος του προσωπικού του Κ.Ε.Σ.Υ. θα αναλαμβάνει να έρθει σε επικοινωνία μαζί τους για την επίλυση του θέματος που τους απασχολεί.

Μάιος 2021
    « Απρ