ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΚΔΗΛΩΣΗ 2ο ΚΑΙ 3ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 3

Πρόσκληση

Το 2ο και 3ο Νηπιαγωγεία Άμφισσας σας προσκαλούν σε ενημερωτική εκδήλωση με θέμα: “Ομαλή Μετάβαση των Νηπίων στο Δημοτικό Σχολείο” τη Δευτέρα 8 Απριλίου 2024 και ώρα 6:00 μ.μ. στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Δελφών, στην πλατεία Κεχαγιά στην Άμφισσα.

Λήψη αρχείου

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα κατά του Σχολικού Εκφοβισμού το ΓΕΛ Άμφισσας σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, το ΚΕΔΑΣΥ
Φωκίδας και την Εταιρία Κοινωνικής Ψυχιατρικής Π. Σακελλαρόπουλος διοργανώνουν υπό την αιγίδα του Δήμου Δελφών ημερίδα με θέμα:
«Όχι πια φοβισμένα διαλείμματα»
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 6 Μαρτίου 2024, στις 6μ.μ. στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου Άμφισσας.

Προτεινόμενο εκπαιδευτικό υλικό για την παγκόσμια ημέρα αναπηρίας από το Υπουργείο Παιδείας

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΓΙΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ – (3η Δεκεμβρίου) 2023

Πρόγραμμα Εργοθεραπευτικής Παρέμβασης για τα χριστούγεννα

Λήψη αρχείου

Πραγματοποίηση συνάντησης με τις ΕΔΥ των σχολείων

Ο-ρόλος-των-ΕΔΥ-στα-σχολεία

Στις 31/10/2023 πραγματοποιήθηκε συνάντηση γνωριμίας και ενημέρωσης των μελών της ΕΔΥ για τον ρόλο τους στα σχολεία. Στην συνάντηση παρουσιάστηκε σχετικό υλικό και ακολούθησε συζήτηση.

Ευχές

Υπέροχες πασχαλινές ευχές από υπέροχους μαθητές.
Ευχαριστούμε το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Αμφισσας για την υπέροχη πασχαλινή κάρτα.
Ευχαριστούμε το Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης  Άμφισσας για την ξεχωριστή πασχαλινή λαμπάδα.
IMG 1e43f7f4a19a7c2816876116e40844be V
Σας ευχόμαστε Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση με υγεία.

Ρύθμιση θεμάτων σχετικά με την εισαγωγή μαθητών σε Πρότυπα Σχολεία, Πειραματικά Σχολεία και Εκκλησιαστικά Σχολεία.

FEK-2023-Tefxos B-01062-downloaded -25_02_2023_ΠΡΟΤΥΠΑ-ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΑ