Μετάβαση στα σχόλια

«Αξιοποίηση τεχνικών ασύγχρονης και εξʼ αποστάσεως διδασκαλίας μέσα από το περιβάλλον ηλεκτρονικής μάθησης Moodle» 16 Νοεμβρίου 2012

Συντάκτης: Ιωάννα Χαρδαλούπα | κατηγορίες: Γενικά | trackback

Εδώ και 6 χρόνια υπάρχει μια ομάδα  (ή και λιγότεροι 🙂 στην αρχή) ατόμων, που εθελοντικά βοηθάνε (ναι, υπάρχει και αυτό στην Ελλάδα!) /προσπαθούνε να “μυήσουν” εκπ/κους Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης,  Σχολικούς Συμβούλους κλπ.  στον κόσμο της πλατφόρμας moodle. [http://e-learning.ilei.sch.gr/moodle/ ]

Φέτος, είχα την τύχη να επιλεγώ να συμμετάσχω στο τμήμα της Πάτρας (Πάτρα1, στους χώρους του  Σχολείου Δευτέρας Ευκαιρίας -> πρέπει να ομολογήσω ότι νιώθω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τυχερή, διότι… το κυλικείο εκεί έχει ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ καφέ 🙂 και σάντουϊτσ!!! Εάν πας για επιμόρφωση ακριβώς μετά το σχολείο, είναι πολύ σημαντικό να υπάρχει ΚΑΦΕΣ τόσο αξιόλογος 😉 !)

Και μετά την 1η μας συνάντηση (12.11.2012, στις  15.00  ώρα) είμαι πολύ χαρούμενη που επιλέγηκα σ’ αυτό το συγκεκριμένο τμήμα, μιας κι έχω την συμπαράσταση πολύ αξιόλογων συναδέλφων/συμμαθητών ΚΑΙ έναν καταπληκτικό επιμορφωτή 🙂  ;-)!

Καλή μας συνέχεια!!!

Σχoλια »