Ηλεκτρονικό Περιοδικό των μαθητών/τριών του Α1

Στα πλαίσια του μαθήματος Αγγλικά της Α’ τάξης, οι μαθητές και οι μαθήτριες του τμήματος Α1 υπό την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Αγγλικής φιλολογίας κας Αποστολοπούλου Δήμητρας, έγραψαν άρθρα για το ηλεκτρονικό περιοδικό “Teen Spirit” που φιλοξενείται στο ιστοχώρο school press.

Το συγκεκριμένο περιοδικό έχει ως στόχο να αναδείξει τα ταλέντα των μαθητών/τριών όπως αυτά αναπτύσσονται  και εκδηλώνονται μέσα στο σχολικό περιβάλλον. Τα άρθρα γράφτηκαν αποκλειστικά στα Αγγλικά ως μία προσπάθεια ανάπτυξης επικοινωνιακών και άλλων δεξιοτήτων στις ξένες γλώσσες. Οι μαθητές/τριές μας προσπάθησαν να αρθρογραφήσουν για θέματα που σχετίζονται με την ζωή στο σχολείο αλλά και να καταγράψουν έθιμα του τόπου τους.

Ελπίζουμε να κρίνετε την προσπάθεια αυτή θετικά αλλά και με επιείκεια αφού οι  «αρθρογράφοι» μας έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό!

Ας ελπίσουμε ότι η προσπάθεια θα συνεχιστεί και την επόμενη σχολική χρονιά, με μεγαλύτερο ζήλο και συμμετοχή από τους μαθητές/τριές μας.

Καλή Ανάγνωση!

Η Συντακτική Ομάδα