Γονείς

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023

30 Ιανουαρίου 2023, ημέρα εορτασμού των Τριών Ιεραρχών

Viber 2023 01 30 11 41 55 015

Σήμερα, 30 Ιανουαρίου 2023, ημέρα εορτασμού των Τριών Ιεραρχών, πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας εορταστικές εκδηλώσεις για την προσφορά των Τριών Ιεραρχών στα Γράμματα. Στο πλαίσιο αυτό, οι μαθητές, οι μαθήτριες και οι εκπαιδευτικοί εκκλησιαστήκαμε στον Ιερό Ναό της Αγίας Τριάδος. Στη συνέχεια, μετά την επιστροφή μας στο Γυμνάσιο κόψαμε την καθιερωμένη Βασιλόπιτα την οποία μας προσέφερε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων και ευλόγησαν οι ιερείς της ενορίας. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων και στους ιερείς μας. Χρόνια πολλά και καλή πρόοδο στα παιδιά μας.

Viber 2023 01 30 11 41 55 398

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σας περιμένουμε όλους μικρούς και μεγάλους να διασκεδάσουμε μαζί στην βραδιά KARAOKE, που διοργανώνει ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων το Σάββατο 03/12/2022 στο SOURSOS CLUB.

Ώρα προσέλευσης 10:00!

Είσοδος για όλους 3€ χωρίς ποτό.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Σκάλας θα ήθελε να σας ενημερώσει ότι η ετήσια συνδρομή θα είναι και φέτος στα 10€ ανά οικογένεια. Η ανταπόκριση όλων σας θα είναι σημαντική για τη σωστή λειτουργία του σχολείου μας.

Με εκτίμηση,
Το Δ.Σ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο  Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Σκάλας καλεί όλους τους γονείς – κηδεμόνες στη συνέλευση που θα γίνει την Τετάρτη 5 Οκτωβρίου και ώρα 6.00 μ.μ. στο Πνευματικό Κέντρο Σκάλας. Η προσέλευσή σας θεωρείται απαραίτητη.

εκ του Δ.Σ