Αρχική » Εκπαιδευτικές δράσεις » Αγώνες Στίβου «ΑθλοΠαιδείες» Γυμνασίων Πιερίας (19-3-2019)

Αγώνες Στίβου «ΑθλοΠαιδείες» Γυμνασίων Πιερίας (19-3-2019)

Στις 19/3/2019, ημέρα Τρίτη στο Α΄ ΔΑΚ Κατερίνης (Γήπεδο Πιερικού) πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες Στίβου «ΑθλοΠαιδείες» Γυμνασίων Πιερίας. Το σχολείο μας εκπροσώπησαν οι μαθητές  Γκοτόβας Παύλος, Μπαλλίου Κριστιάν, Βυτόπουλος Απόστολος, Θεοδώρου Θεόδωρος, Κατσαμάγκας Κων/νος, Μπαλαούρας Δημητρίος, Μπαιράμι Έρβιν, Πατσιοδήμος Απόστολος και οι μαθήτριες Τσεκρέζι Αισέλντα, Μπιζιώτα Αφροδίτη. Αρχηγός της επίσκεψης ορίστηκε ο Παπανικολάου Ευάγγελος και συνοδός ο Κολόμβας Ιωάννης. Τα παιδιά αγωνίστηκαν με δύναμη και πήγαν πολύ καλά ! (Δύο πρώτες θέσεις!)

Δείτε τα αποτελέσματα

1/9/1946: Οι Έλληνες καλούνται σε δημοψήφισμα και αποφασίζουν με ποσοστό 68% την επάνοδο του Βασιλιά Γεώργιου Β που βρίσκεται εξόριστος στη Βρετανία. Από την ψηφοφορία απέχει το ΚΚΕ.