Αγώνες αντοχής με “επιτυχίες”

20160125_101424   20160125_095624Στις 25 Ιανουαρίου ημέρα Δευτέρα, τέσσερα αγόρια οι Κωνσταντινίδης Πέτρος/Άρης, Πιέτρι Έρβιν,Λέσι Δημήτρης και τρία κορίτσια Παρτάλη Σταυρούλα, Βαδαρλή Αθανασία και Μαλκάζ Στέλλα εκπροσώπησαν το σχολείο μας στους αγώνες ανώμαλου δρόμου στον Λαγκαδά. Ήταν μια υπέροχη εμπειρία την οποία είχαμε βιώσει και πέρσι. Οι καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν δεν ήταν εύκολες.Παρόλα αυτά μετακινηθήκαμε με μεγάλη ευκολία στο σημείο έναρξης του αγώνα. Σε αυτό βοήθησαν και οι γονείς μας οι οποίοι διέθεσαν τα αυτοκίνητα τους για να φτάσουμε στην ώρα μας. Ο δρόμος τον οποίο είχαμε ζητηθεί να βγάλουμε εις πέρας, ήταν ένα τοπίο γεμάτο χώμα και λάσπη. Το αποτέλεσμα όμως μας ευχαρίστησε αφού καταφέραμε όλοι να τερματίσουμε,  η Μαλκάζ Στέλλα κατέκτησε την τρίτη θέση και τα κορίτσια την ΠΡΩΤΗ θέση στο ομαδικό. Η επιτυχία αυτή οφείλεται στην μεγάλη μας θέληση,τις ικανότητες μας και τη βοήθεια και τις συμβουλές του γυμναστή μας κ. Ανδρίτσο Ηλία που θέλουμε πολύ να ευχαριστήσουμε.

20160125_104657

Θα θέλαμε πολύ να ζήσουμε αυτή την εμπειρία και του χρόνου.

Στη συνέχεια ακολούθησε η βράβευσή για τα κορίτσια που πήραν την πρώτη θέση,
στο χώρο του σχολείου και τιμητική εκδρομή!

20160209_081946