Οι εγκαταστάσεις του Σχολείου μας

Το χημείο μας

Το εργαστήριο χημείας είναι ένα από τα αγαπημένα σημεία των μαθητών και με υπεύθυνο του εργαστηρίου τον κ.Κοτζάμπαση, το εργαστήριο γίνεται  ένας ζωντανός χώρος παραγωγής γνώσης και δημιουργίας!

Συνέντευξη με τον υπεύθυνο του εργαστηρίου χημείας, κ. Κοτζάμπαση Δημήτρη

Αθλητικές εγκαταστάσεις

Το κλειστό γυμναστήριο είναι ένας χώρος άθλησης και δραστηριοτήτων για τις ώρες της γυμναστικής.

Στις άσχημες καιρικές συνθήκες, μας προσφέρει έναν άλλο χώρο,που με ευχαρίστηση και ενθουσιασμό χρησιμοποιούμε.

Στο δημοτικό αυτό κλειστό γυμναστήριο προπονείται η ομάδα του Α.Ο.Κ. πετοσφαίρισης και καλαθοσφαίρισης τις απογευματινές ώρες.

Η βιβλιοθήκη μας

Δεν θα μπορούσε να λείπει από το σχολείο μας η βιβλιοθήκη.

Βιβλία μαζεμένα με κόπο, παιχνίδια, εργασίες μαθητών, σχέδια και διαφόρων ειδών κατασκευές

συνθέτουν έναν όμορφο και γαλήνιο χώρο για να μαζευόμαστε και να εργαζόμαστε.

Η βιβλιοθήκη του σχολείου μας είναι ανοιχτή όλες τις σχολικές ώρες.Εκεί πηγαίνουμε για να δανειστούμε βιβλία , για να μελετήσουμε για τα διαγωνίσματα μας και να κάνουμε τις εργασίες μας.

Συνέντευξη με τον υπεύθυνο της βιβλιοθήκης, κ.Σλαμπέα Περικλή

Αίθουσα προβολών

Η καρδιά της ενημέρωσης χτυπάει εδώ!

Πολλές ομάδες μαθητών έχουν περάσει από την αίθουσα αυτή για να ασχοληθούν με την ιστοσελίδα που διαβάζετε. Μια αίθουσα άμεσα συσχετισμένη με το blog του σχολείου μας, αλλά και με πολλές πολλές ώρες προβολών για κάθε εργασία!

_009P1020899

IMG_1917

Αίθουσα πληροφορικής

Όταν το μάθημα απαιτεί υπολογιστές και internet, η αίθουσα πληροφορικής μας τα προσφέρει. Φρεσκοανακαινισμένη αίθουσα, υπολογιστές για κάθε παιδί μας δίνουν ευχάριστες ώρες σερφαρίσματος και προγραμματισμού.

WP_20160301_11_09_28_Pro WP_20160301_11_09_01_Pro

WP_20160301_11_08_57_Pro

Αίθουσα πολλαπλών χρήσεων

Τέλος η αίθουσα που μας μαζεύει όλους για γιορτές, επετείους και κάθε λογής συναθροίσεις.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA