Εκπαίδευση Εκπαιδευτικών στα πλαίσια του έργου MAKER SCHOOLS

Ολοκληρώθηκε το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Εισαγωγή στην τριδιάστατη σχεδίαση και αξιοποίησή της στην εκπαιδευτική πράξη». που υλοποιήθηκε στo πλαίσιo του έργου Erasmus+ MAKER SCHOOLS που έχει πλήρη τίτλο «Δημιουργικά σχολεία: Ενίσχυση της δημιουργικότητας των μαθητών και της ενασχόλησης με τις Θετικές Επιστήμες και την Τεχνολογία μέσω της ενσωμάτωσης της Τριδιάστατης Σχεδίασης και του Προγραμματισμού στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση» και κωδικό 2020-1-BG01-KA201-079274 και εντάσσεται στις Στρατηγικές Συμπράξεις για την Καινοτομία και την Ανταλλαγή Καλών Πρακτικών του προγράμματος Erasmus+ στον τομέα της Σχολικής Εκπαίδευσης. Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα διοργανώθηκε από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χανίων, είχε διάρκεια 6 εβδομάδων, συνολικό εκτιμώμενο φόρτο εργασίας 30 ώρες  και υλοποιήθηκε από τις 17/05/2021 έως τις  23/06 2021.  Θερμά συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς που ολοκλήρωσαν με επιτυχία το πρόγραμμα!

Κατηγορίες: MAKERS, Σεμινάριο. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.