Επίσκεψη στο ΚΠΕ Φιλίππων

Νοέ 20192

Την Παρασκευή, 1 Νοεμβρίου, οι μαθητές των Γ και Ε τάξεων, καθώς και του Τμήματος Ένταξης επισκέφτηκαν το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης που βρίσκεται στους Φιλίππους. Εκεί τους υποδέχτηκαν οι υπεύθυνοι του κέντρου, ο κ. Μηνάς και ο κ. Κυριάκος. Αυτοί με τη σειρά τους καλωσόρισαν τους μαθητές και παρουσίασαν εν συντομία το ρόλο και το έργο του ΚΠΕ. Αφού προβλήθηκε ένα βιντεάκι με τις φυσικές ομορφιές της περιοχής, άρχισαν και οι βιωματικές δραστηριότητες του προγράμματος που είχε ως τίτλο: «Βραχογραφίες, ένα παραμύθι χαραγμένο στην πέτρα». Ακολουθούν ενδεικτικές φωτογραφίες από τις δραστηριότητες.