Γιορτή λήξης σχολικού έτους 9/6/2022

καλο

Άλλη μια σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της και, ως είθισται, το τέλος αυτό γιορτάζεται σηματοδοτώντας τη μετάβαση των μαθητών στην επόμενη τάξη. Η γιορτή μας φέτος, η πρώτη μετά από 2 συνεχόμενα χρόνια αναβολών λόγω καραντίνας, είχε διπλή χαρά και συγκίνηση. Κάθε τάξη ετοίμασε από κάτι, όμορφο και συμβολικό: το Νηπιαγωγείο μας σκετς με τους 12 μήνες του χρόνου, η Α΄ τάξη δροσερά καλοκαιρινά ποιηματάκια, η Β΄ τάξη χορογραφία του πανέμορφου τραγουδιού «Ν’ αγαπάς» του Παντελή Θαλασσινού, η Γ΄-Δ΄ τάξη χορογραφία του διαχρονικού «Γεια σου χαρά σου Βενετιά» του Νίκου Ξυλούρη και καλοκαιρινά στιχάκια και η Ε΄-Στ΄ το θεατρικό σκετς «Σώπα δάσκαλε!» του Θωμά Μενεξέ. Ακολούθησαν ασκήσεις ενόργανης γυμναστικής και  παραδοσιακοί χοροί απ’ τα παιδιά όλων των τάξεων και στο τέλος τραγούδι-αποχαιρετιστήριος λόγος-βίντεο και απονομή αναμνηστικών στις μαθήτριες και στους μαθητές της Στ΄ που τον Σεπτέμβρη θα πάνε στο Γυμνάσιο.

IMG 20220621 232232 IMG 20220621 235038 IMG 20220621 234026 IMG 20220621 232110 IMG 20220621 232009 IMG 20220621 232350 IMG 20220621 231700

.jpg.jpg.jpg1Μετά τη λήξη της σχολικής γιορτής ακολούθησε γλέντι στον προαύλιο χώρο του Σχολείου.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων ευχαριστεί τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την βοήθεια στην οργάνωση της γιορτής, την Έρη για τις φωτογραφίες και το συγκινητικό βίντεο, τον Θέμη για την ηχητική κάλυψη και τη μουσική διασκέδαση, τον αντιδήμαρχο κο Νίκο Πέτρου για την παραχώρηση παλιών σχολικών αντικειμένων για το σκετς, τους γονείς των μαθητών μας που προετοίμασαν τα παιδιά τους με τις κατάλληλες ενδυμασίες και όλους όσους παραβρέθηκαν, Σκουρτανιώτες και μη, στην γιορτή μας!

Τέλος, νιώθουμε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε ειδικά την καθαρίστρια του Σχολείου μας κα Ιωάννα Ίσσαρη και την σχολική τροχονόμο κα Μαρία Μπαϊλντή, οι οποίες κάθε μέρα για όλη τη σχολική χρονιά, με περίσσεια υπομονή κι ευθύνη για το λειτούργημά τους, υπηρέτησαν στα αντίστοιχα πόστα τους, ώστε το Σχολείο μας να είναι κάθε μέρα καθαρό και τα παιδιά μας ασφαλή!

Καλό καλοκαίρι σε όλες και όλους!