ΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ -ΕΥ ΖΗΝ

Στο πλαίσιο των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων πραγματοποιήθηκαν οι εξής ενημερώσεις μαθητών:

ΣΤ’ ΤΑΞΗ

Την Παρασκευή 5 Νοεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε  παρουσίαση του αναπαραγωγικού συστήματος του ανθρώπου από τον μαιευτή κ. Μουντάκη Δημήτριο στους μαθητές και τις μαθήτριες της Στ’ τάξης.

Δ’ ΤΑΞΗ

Την Παρασκευή 5 Νοεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε  παρουσίαση για διατροφικές συνήθειες που ωφελούν την υγεία του ανθρώπου από την διατροφολόγο κ. Κλεοπάτρα Κουτούζου στους μαθητές και τις μαθήτριες της Δ’ τάξης.

diatrofi 2

Δ’ ΤΑΞΗ

Την Πέμπτη 18 Νοεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε  παρουσίαση για την οδική ασφάλεια από τον υπαστυνόμο Β’ κ. Μιμούλη Γραμμένο και από τον συνοριοφύλακα κ. Παπαδημητρίου Γιάννη  στους μαθητές και τις μαθήτριες της Δ’ τάξης.

ασφαλεια1ασφαλεια