Άναψε το Χριστουγεννιάτικο Δέντρο στην Καρδιτσομαγούλα.

Την Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2023 και ώρα 06:30 μ.μ., άναψε το Χριστουγεννιάτικο Δέντρο στην τοπική μας κοινότητα. Το άναμμα του σηματοδοτεί την απαρχή εορταστικών εκδηλώσεων για τις γιορτές των Χριστουγέννων, γιορτών που συμβολίζουν την αγάπη, την αλληλεγγύη και τη ζεστασιά της ανθρώπινης ψυχής. Με την αθρόα συμμετοχή συνδημοτών και παιδιών, η βραδιά περιείχε πολλά happenings, όπως animateur,  face painting, bazaar των μαθητών/τριών του σχολείου, Άγιο Βασίλη με το έλκηθρό του, πολύ τραγούδι και χορό μικρών και μεγάλων σε μια μαγευτική ατμόσφαιρα. Η χορωδία του σχολείου με την επιμέλεια της εκπαιδευτικού μουσικής Νατάσσας Μακρυγιάννη-πιάνο και του μαθητή της ΣΤ τάξης Μιχαήλ Καραβούλια– κιθάρα,  απέδωσε με ζεστασιά χριστουγεννιάτικα κάλαντα και τραγούδια. Η ευχάριστη βραδιά έκλεισε με το άναμμα του Δέντρου και πλήθους πυροτεχνημάτων. Διοργανωτές της βραδιάς ήταν το τοπικό συμβούλιο με επικεφαλής τον Προέδρο του Βαλάντη Λιάκο, ο Πολιτιστικός  Όμιλος της κοινότητας <<Πνευματική Εστία>>, ο Σύλλογος Γυναικών και ο Συλλόγος Γονέων και κηδεμόνων του σχολείου με τη Πρόεδρο Μαγδαληνή Ζήση   και σύσσωμο το Διοικητικό συμβούλιο.

ΔΕΝΤΡΟ 1 ΔΕΝΤΡΟ 11 ΔΕΝΤΡΟ 3 ΔΕΝΤΡΟ 4 ΔΕΝΤΡΟ 6 ΔΕΝΤΡΟ 7 ΔΕΝΤΡΟ 8 ΔΕΝΤΡΟ 9 ΔΕΝΤΡΟ 10 ΔΕΝΤΡΟ 11 ΔΕΝΤΡΟ 12 ΔΕΝΤΡΟ 13 αναμμα 1 1 ΔΕΝΤΡΟ 17 ΔΕΝΤΡΟ 16