Άκου…Μαντάτα Μαϊου 2023.

Κυκλοφόρησε για το μήνα Μάϊο 2023 το τελευταίο φύλλο για το σχ. ετος 2022-23 η σχολική εφημερίδα <<Άκου … Μαντάτα>> ,των μαθητών/τριών της ΣΤ τάξης. Στο τελευταίο τεύχος της εφημερίδας οι μαθητές/τριες έγραψαν άρθρα από τη θεματολογία του μήνα Μαϊου, από το μάθημα των εργαστηρίων δεξιοτήτων και από την καθημερινότητα της σχολικής ζωής. Η προσπάθεια έκδοσης της εφημερίδας από τους μαθητές/τρίες με την παρότρυνση του δασκάλου τους Κωστή Κων/νου, υπήρξε επίμονη και ανέδειξε τα αποτελέσματα της ομαδικής δουλειάς στην τάξη. Οι μαθητές/τριες έγιναν ερευνητές,δημοσιογράφοι και ανέδειξαν πολλά θέματα που απασχολούν τη σχολική κοινότητα,ενημέρωσαν και δημιούργησαν μια εικονική επιχείριση έκδοσης εφημερίδας. Ήταν μια όμορφη προσπάθεια που μόνο ευχάριστες αναμνήσεις θα τους δημιουργήσει και θα τους ακολουθεί στα μετέπειτα γυμνασικά και λυκειακά τους χρόνια.!!!

ΑΚΟΥ 1 ΑΚΟΥ 2 ΑΚΟΥ 3 ΑΚΟΥ 4