Μια χριστουγεννιάτικη δράση στο πλαίσιο του μαθήματος των αγγλικών

IMG 061e0cd9f7f4abe21e5f84f465631c11 V

Καθώς πλησιάζουν τα Χριστούγεννα, οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ Τάξης του σχολείου μας την Παρασκευή 22/12/2023 θέλησαν να προσφέρουν ένα δώρο στους μικρότερους συμμαθητές/τριες τους. Τι καλύτερο δώρο από ένα χριστουγεννιάτικο παραμύθι φτιαγμένο από τους ίδιους με την αμέριστη βοήθεια και συμπαράσταση της εκπαιδευτικού της αγγλικής γλώσσας κα. Μαρίας Χρυσοπούλου.

Τι συμβαίνει λοιπόν όταν ο Mr. Santa αρρωσταίνει με γρίπη; Γιατί τα Χριστούγεννα φέτος θα τα γιορτάσουμε στο σπίτι του Αγίου Βασίλη; Στα πλαίσια του μαθήματος των Αγγλικών πραγματοποιήθηκε αυτή η χριστουγεννιάτικη δράση με στόχο την ενεργή συμμετοχή των παιδιών στην ανάγνωση και γραφή της αγγλικής γλώσσας με έναν ευχάριστο και δημιουργικό τρόπο.

Συγχαρητήρια παιδιά!

Merry Christmas!