ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

ΦΩΤΟ 1Α

Με σύνθημα ΄΄ Η Κίνηση Δίνει Ζωή΄΄ οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του Δημοτικού σχολείου Καπαρελλίου τίμησαν την 10η Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού με αθλητικές δραστηριότητες στο γήπεδο Καπαρελλίου την Τρίτη 3 Οκτωβρίου 2023.

Στην εκδήλωση συμμετείχαν το Δημοτικό σχολείο Λεύκτρων και το Δημοτικό σχολείο Πλαταιών.

Παρούσα με ενεργή συμμετοχή και η Σύμβουλος Εκπαίδευσης κ. Κολέσια Χρυσούλα.

Ευχαριστούμε πολύ τους συλλόγους γονέων και κηδεμόνων των τριών σχολείων για την παρουσία τους μοιράζοντας νερά και χυμούς στους μαθητές.

Ευχαριστούμε τους προπονητές των τοπικών συλλόγων που υποστήριξαν την εκδήλωση υλοποιώντας τις αθλητικές δραστηριότητες:

Καλαθοσφαίριση : Γερμανός Σωτήρης ( Άρης Θήβας)

Στίβος : Κυριακάκης Κωνσταντίνος ( Ηρακλής Θήβας) και Παπαχαραλάμπους Ευσταθία

Ποδόσφαιρο: Σταμέλλος Αποστόλης και Σταμέλλος Θωμάς ( ΠΑΣ Κιθαιρώνας Καπαρελλίου)

Αντισφαίριση: Μαρίνης Ιωάννης ( Όμιλος Αντισφαίρισης Θήβας )

Τοξοβολία: Αναστασίου Μαρία (Τεχνικός Σύμβουλος Ε.Ο.Τ.) και Πατσουράκης Μηνάς ( Ιπποβότες Χαλκίδας)

Καλλιτεχνικά: Αναδιώτη Ελένη ( Γαργαφία Καπαρελλίου)

Ιδιαίτερα ευχαριστούμε το Περιφερειακό τμήμα Χαλκίδας του Ερυθρού Σταυρού για την υγειονομική υποστήριξη της εκδήλωσης.

ΦΩΤΟ 3 ΦΩΤΟ 2 ΦΩΤΟ 1 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΗΜΕΡΑ