Αγαπητοί επισκέπτες,
Ο διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του 12/θέσιου Δημοτικού Σχολείου Χαλκηδόνας σας καλωσορίζουμε στην ανανεωμένη ιστοσελίδα μας! Θέλοντας να παράσχουμε ένα σύγχρονο βήμα ενημέρωσης και επικοινωνίας με μαθητές, γονείς και κάθε ενδιαφερόμενο, ανοίγουμε το σχολείο στην κοινωνία της πληροφορίας και διευρύνουμε τα όριά μας στον κυβερνοχώρο. Η ιστοσελίδα μας αποσκοπεί πρώτιστα στην έγκαιρη ενημέρωση των άμεσα ενδιαφερόμενων (μαθητών, γονέων και φορέων) καθώς και στην προβολή του εκπαιδευτικού έργου του σχολείου μας, το οποίο εκτείνεται σε ποικίλα θεματικά πεδία γνώσης, δραστηριοποίησης και έκφρασης. Ο επισκέπτης της ιστοσελίδας μας μπορεί να πληροφορηθεί για την ιστορία του σχολείου, την ιστορία του τόπου μας, για το διδακτικό προσωπικό, τις τάξεις και τα τμήματα αναφορικά με τις εκπαιδευτικές δραστηριότητες που αναπτύσσουν, πέρα από τις τρέχουσες διδακτικές τους δραστηριότητες. Μπορεί να πληροφορηθεί επίσης για τις εκδηλώσεις και τις πρωτοβουλίες που αναπτύσσει η σχολική μονάδα στο σύνολό της, δηλαδή για το σύνολο των δραστηριοτήτων της σχολικής ζωής. Μπορεί να δει εργασίες των μαθητών, φωτογραφικό υλικό από τις εκδηλώσεις του σχολείου, ανακοινώσεις καθώς επίσης και να επικοινωνήσει ηλεκτρονικά με το Διευθυντή του σχολείου ή τους/τις εκπαιδευτικούς για οποιοδήποτε ζήτημα, στις αναρτώμενες ηλεκτρονικές τους διευθύνσεις.

Τέλος, συγχαίρω και ευχαριστώ θερμά τους εκπαιδευτικούς οι οποίοι συνέβαλαν και συμβάλλουν στην αναβάθμιση και στο συνεχή εμπλουτισμό της ιστοσελίδας μας.               Από αυτήν εδώ την ιστοσελίδα εύχομαι σε όλους μια γόνιμη και δημιουργική σχολική χρονιά, γεμάτη χαρά και επιτυχία.

Με ιδιαίτερη χαρά,
ο Διευθυντής του σχολείου

Ψυχλούδης Κων/νος

6 Responses to Αρχική