Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ

Το σχολείο μας την Πέμπτη 13/6/2024 παρουσίασε τη θεατρική παράσταση “Πόλεις”, ένα θεατρικό έργο του Διευθυντή, κου Δημήτρη Παπαθανασίου, το οποίο πλαισιώθηκε από χορούς και τραγούδια! Το θέμα που διαπραγματεύτηκαν οι μαθητές ήταν η οικολογική συνείδηση, μιας και οι πόλεις της Ελλάδας παρά τις μοναδικές ομορφιές που έχει η καθεμία, κινδυνεύουν από τη μόλυνση του περιβάλλοντος.

Εξαιρετική παρουσία όλων των μαθητών, με την καθοδήγηση και τη συνεργασία όλων των εκπαιδευτικών!!

Το πρόγραμμα ήταν διαθέσιμο σε ηλεκτρονική μορφή, ως μια κίνηση φιλική προς το περιβάλλον:

AS Blue Playful Classroom News Newsletter 2 1

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΑΙΝΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ ΑΦΗΣ

Έπαινος Σχολικής Επιβράβευσης

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο METΡΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΥΣΩΝΑ

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΣΤ2

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ Β2

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΚΔΗΛΩΣΗ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΣ – 2/6/2024

Το σχολείο μας συμμετείχε στην εκδήλωση “1οο χρόνια Αγ. Στέφανος” με εξαιρετική παρουσία! Συγχαρητήρια στα παιδιά που έλαβαν μέρος!

Κρατούμε ζωντανή την ιστορική μνήμη μαθαίνοντας βιωματικά την ιστορία του τόπου μας.

Μαθητές και μαθήτριες από όλα τα τμήματα του σχολείου μας (Α’ – Ε’ τάξεις) τραγούδησαν:

• Τι να θυμηθώ, τι να ξεχάσω
  • Ντίλι, ντίλι
  • Μενεξέδες και ζουμπούλια (μαζί με το 4ο Δ.Σ. Διονύσου)

Μουσική καθοδήγηση με πιάνο από τη μουσικό μας, κα Κική Φλώρου.

Υπεύθυνη συμμετοχής: Υποδιευθύντρια, κα Βίκυ Κριαρά

Συνοδοί εκπαιδευτικοί: κα Νικολαϊδου Κατερίνα και κα Χρυσούλα Κακαβογιάννη

Ευχαριστούμε τους εκπαιδευτικούς αλλά και τους διοργανωτές της εκδήλωσης (Ενορία Αγ. Στεφάνου και Δήμο Διονύσου) !

Στιγμιότυπο οθόνης 2024 06 03 152312     Στιγμιότυπο οθόνης 2024 06 03 152331

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΜΑΪΟΥ

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΥΚΑΡΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 16/6

Ο Δήμος Διονύσου διοργανώνει τον Συκάρειο Δρόμο Διονύσου, που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 16 Ιουνίου 2024, και θα περιλαμβάνει και παιδικό αγώνα.

Συκάρειος Δρόμος 2024_Προκύρηξη

ΑΦΙΣΑ ΣΥΚΑΡΕΙΟΣ

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑΣ ΚΑΓΙΑΚ ΚΑΣ ΑΘΗΝΑΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ

Την Τρίτη 28/5/2024 επισκέφτηκε το σχολείο μας η Πρωταθλήτρια καγιάκ κα Αθηνά Αλεξοπούλου , η οποία είναι και μητέρα μαθήτριάς μας. Παρουσίασε στα παιδιά του Β2 το άθλημα καγιάκ μέσα από την προβολή οπτικοακουστικού υλικού και συζήτησε με τους μαθητές για την αξία του αθλητισμού. Ήταν μεγάλη χαρά και τιμή να μας μεταφέρει την πολύτιμη εμπειρία της από τη συμμετοχή της σε αγώνες πανευρωπαϊκούς και παγκόσμιους, στους οποίους κατέκτησε μετάλλια και εξαιρετικές θέσεις επίδοσης.

εικόνα Viber 2024 05 28 17 19 33 716 εικόνα Viber 2024 05 28 17 19 34 028

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΜΑΪΟΥ ΣΤ2