Το σχολείο μας την Πέμπτη 13/6/2024 παρουσίασε τη θεατρική παράσταση “Πόλεις”, ένα θεατρικό έργο του Διευθυντή, κου Δημήτρη Παπαθανασίου, το οποίο πλαισιώθηκε από χορούς και τραγούδια! Το θέμα που διαπραγματεύτηκαν οι μαθητές ήταν η οικολογική συνείδηση, μιας και οι πόλεις της Ελλάδας παρά τις μοναδικές ομορφιές που έχει η καθεμία, κινδυνεύουν από τη μόλυνση του περιβάλλοντος.
Εξαιρετική παρουσία όλων των μαθητών, με την καθοδήγηση και τη συνεργασία όλων των εκπαιδευτικών!!
Το πρόγραμμα ήταν διαθέσιμο σε ηλεκτρονική μορφή, ως μια κίνηση φιλική προς το περιβάλλον: