Οnline διαγωνισμό ρομποτικής της WRO HELLAS ” Χορεύοντας την Άνοιξη”.

Οι μικροί μας μαθητές της Β΄ τάξης  μαζί με τη δασκάλα τους την κυρία Γούλα Μαρία και οι μαθητές του Νηπιαγωγείου μας μαζί με τη δασκάλα τους την κυρία  Ευγενία Κατσάλη αλλά και τη βοήθεια και συμπαράσταση των μαμάδων τους , πήραν μέρος στον online διαγωνισμό ρομποτικής της WRO HELLAS ” Χορεύοντας την Άνοιξη”.  Τις δύσκολες ημέρες της αξέχαστης καραντίνας μαθητές , δασκάλες και γονείς μετέτρεψαν τον εγκλεισμό σε πηγή έμπνευσης και δημιουργίας φτιάχνοντας ρομποτικούς χορευτές που χορεύουν για την άνοιξη.  Τα βίντεο που δημιούργησαν πέρασαν την αξιολόγηση της επιτροπής και βρίσκονται αυτό το διάστημα   στην ψήφο του κοινού που θα κρίνει το αποτέλεσμα. Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές μας , στις δασκάλες τους ,στους γονείς αλλά και σε όλους όσους βοήθησαν για την δημιουργία αυτών των υπέροχων βίντεο και συμμετοχών . Τώρα περιμένουμε και τα αποτελέσματα του διαγωνισμού.

Οι συμμετοχές της Β τάξης του 1ου Δημοτικού Σχολείου Μουρικίου

#WROHellas Spring Robots – Ρομποτάκηδες

#WRO ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ- ΑΣΤΡΑΠΗ

Οι συμμετοχές του 1ου Ολοήμερου Νηπιαγωγείου Μουρικίου.

#WROHellasLet’s dance with the hands of our souls!

#WROHellas Say with me KI KI RIKOU!

#WROHellasKaragiozis dances to Greek rhythms!!!

#WROHellasLife Again Through Recycling