Οι μαθητές και οι μαθήτριες του 1ου Τμήματος μαθαίνουν τα ρούχα του χειμώνα και με μεγάλη χαρά ζωγράφισαν τα ρούχα με μαρκαδόρους και ξυλομπογιές που οι ίδιοι μαθητές/τριες επέλεξαν και στόλισαν στη συνέχεια το κορδόνι της μπουγάδας τους. Επίσης, με λευκή δαχτυλομπογιά σχημάτισαν τις χιονονιφάδες στο χαρτόνι της μπουγάδας!

Δασκάλα 1ου Τμήματος: Φωτεινή Κανάκη & Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό: Ρούλα Αδάμ.

Στο 2ο Τμήμα με τη δασκάλα κ. Χρυσούλα Κραντίνου και το Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό κ. Σταυρούλα Κρητικού, οι μαθήτριες και οι μαθητές έφτιαξαν τη ντουλάπα του χειμώνα και οργάνωσαν μέσα σε αυτή τα χειμωνιάτικα ρούχα! Με απλά υλικά χειροτεχνίας και ψαλίδια οι μαθητές έκοψαν τα ρούχα και τα κόλλησαν μέσα στην χάρτινη ντουλάπα!  Ακολουθεί το σχετικό κολλάζ από τις όμορφες δημιουργίες των μαθητών/τριών!

GridArt 20220216 190547102

🙂