Γυμνάσιο Περάματος Μυλοποτάμου – Τάξη Γ – Οι Έφηβοι Απέναντι στα Κινητά Τηλέφωνα

Τίτλος έργου Διαθεματική Εργασία Γ2 Τμήματος Ομάδα Α με τίτλο: «Οι Έφηβοι Απέναντι στα Κινητά Τηλέφωνα»

Σχολείο / Τάξη Γυμνάσιο Περάματος Μυλοποτάμου

Τάξη Γ

Υπεύθυνος/οι καθηγητής/ες Μαρία Λαγουδάκη/ Δασκαλάκη ΠΕ19

Ομάδα μαθητών
Μαλαγαρδή Μαρία
Μαρής Μιχαήλ
Μεταξάκης Εμμανουήλ
Μουντάκης Χαράλαμπος
Μπιρίκος Εμμανουήλ
Νησανάκη Αντωνία
Νησανάκη Ιωάννα
Οικονομάκης Δημήτρης
Ορφανός Χαρίλαος
Παπαδάκης Βασίλης
Τζιλιγκάκης Νικόλαος

Κατηγορία Διαθεματικότητα – Πολυμέσα
Περιγραφή Η πρώτη ομάδα του Γ2 τμήματος του σχολείου μας αναζήτησε πληροφορίες για τους κινδύνους που επιφέρουν τα κινητά τηλέφωνα στους σημερινούς έφηβους καθώς και για τρόπους αντιμετώπισής τους. Έπειτα έφτιαξε μια παρουσίαση καθώς και ένα φυλλάδιο ενημερωτικό συμβουλές για τη σωστή χρήση των κινητών τηλεφώνων.

Λογισμικό υλοποίησης Χρησιμοποιήθηκε πρόγραμμα παρουσιάσεων και επεξεργασίας κειμένου.

Απαιτήσεις Πρόγραμμα παρουσιάσεων και επεξεργασίας κειμένου.