Οδηγίες συμμετοχής στην ομάδα και ανάρτησης αρχείων

Για να ανεβάσουμε κάποιο αρχείο στην ομάδα του διαγωνισμού ή να συμμετέχουμε σε συζήτηση με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας, πρέπει πρώτα απ’ όλα να συμμετέχουμε στην ομάδα. Η ομάδα είναι δημόσια (όλοι μπορούν να διαβάζουν τις αναρτήσεις που γίνονται) και ανοιχτή σε συμμετοχές (όλοι – οι χρήστες του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου – μπορούν να συμμετέχουν).

Για να ενεργοποιήσουμε τη συμμετοχή μας στην ομάδα πρέπει πρώτα απ’όλα κάνουμε είσοδο στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Είσοδος στο ΠΣΔ

Έπειτα μπορούμε να επισκευτούμε τις ομάδες (groups) και συγκεκριμμένα την Διαγωνισμός – Έκθεση μαθητικής δημιουργίας για την Πληροφορική, είτε αναζητώντας την είτε μέσω του url: https://blogs.sch.gr/groups/diagwnismoschanreth/.

Από τη στιγμή πού έχουμε εντοπίσει την ομάδα αρκεί να πατήσουμε το κουμπί “Συμμετοχή” δεξιά…

Σε περίπτωση που θέλουμε να αναρτήσουμε κάποιο αρχείο, επιλέγουμε το μενού “Αρχεία”, και το κουμπί “Φόρτωση νέου αρχείου”.

1 σχόλιο στο “Οδηγίες συμμετοχής στην ομάδα και ανάρτησης αρχείων