ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΞΑΝΑ…..ΖΩΓΡΑΦΙΖΟΝΤΑΣ

Φτιάξαμε ένα βίντεο με τις ζωγραφιές που στείλατε (ήταν εξαιρετικές ) και το τραγούδι “θα βρεθούμε ξανά”.

Μας άρεσε πολύ και μας συγκίνησε.

Περιμένουμε και τη δική σας γνώμη.

Δείτε το βίντεο      εδώ

5 σχόλιαστο “ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΞΑΝΑ…..ΖΩΓΡΑΦΙΖΟΝΤΑΣ

1. Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά- δημιουργούς και στους δασκάλους που τα εμπνέουν και τα οδηγούν στη δημιουργία! Καλό Πάσχα σε όλους!

2. Ήταν τόσο ωραίο και συγκινητικό γιατί μου θύμισε τις στιγμές που περνάγαμε σχολείο.
    Στην αρχή είπα αχ τι ωραία έκλεισαν τα σχολεία τώρα όμως μου λείπει τόσο πολύ και θέλω να γυρίσω πάλι στην τάξη μου. Να δω τις φίλες και τους φίλους μου,να παίζουμε και να τρέχουμε στα διαλείμματα, να γελάμε στην τάξη με τα αστεία που λέγαμε. Να κάνουμε και μάθημα γιατί τώρα που είμαι σπίτι μου έλειψε πολύ το μάθημά σας κύριε.
    ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΞΑΝΑ

3. Απεριόριστη χαρά κ νοσταλγία μας διακατέχει καθώς βλέπουμε το video ξανά κ ξανά.Το αίσθημα είναι η αγάπη κ η ευγνωμοσύνη που νιώθουμε για τη δασκάλα μας που μας μαθαίνει βιωματικά πως η απόσταση δυναμώνει τις σχέσεις. Παράλληλα, ολα ειναι δυνατά όταν επιθυμούμε κάτι πολύ&ελπίζουμε να συναντηθούμε σύντομα στο σχολείο.Παρακολουθώντας τις ζωγραφιές αισθανθήκαμε πόσο μας λείπει η ζωντανη επικοινωνία κ η αλληλεπίδραση με ολη την τάξη. Μενουμε σπίτι,αλλά δε μενουμε πίσω στη φαντασία. Συνεχίζουμε την πορεία που μας δείχνετε κ αναμένουμε&αλλες συγκινήσεις ευγενικά,σταθερά κ επίμονα. Κα Θ.Μ σας ευχαριστούμε για τις αναμνήσεισ!

4. Απεριόριστη χαρά κ νοσταλγία μας διακατέχει καθώς βλέπουμε το video ξανά κ ξανά.Το αίσθημα είναι η αγάπη κ η ευγνωμοσύνη που νιώθουμε για τη δασκάλα μας που μας μαθαίνει βιωματικά πως η απόσταση δυναμώνει τις σχέσεις. Παράλληλα, ολα ειναι δυνατά όταν επιθυμούμε κάτι πολύ&ελπίζουμε να συναντηθούμε σύντομα στο σχολείο.Παρακολουθώντας τις ζωγραφιές αισθανθήκαμε πόσο μας λείπει η ζωντανη επικοινωνία κ η αλληλεπίδραση με ολη την τάξη. Μενουμε σπίτι,αλλά δε μενουμε πίσω στη φαντασία. Συνεχίζουμε την πορεία που μας δείχνετε κ αναμένουμε&αλλες συγκινήσεις ευγενικά,σταθερά κ επίμονα. Κα Θ.Μ σας ευχαριστούμε για τις αναμνήσεισ!

5. Απεριόριστη χαρά κ νοσταλγία μας διακατέχει καθώς βλέπουμε το video ξανά κ ξανά.Το αίσθημα είναι η αγάπη κ η ευγνωμοσύνη που νιώθουμε για τη δασκάλα μας που μας μαθαίνει βιωματικά πως η απόσταση δυναμώνει τις σχέσεις. Παράλληλα, ολα ειναι δυνατά όταν επιθυμούμε κάτι πολύ&ελπίζουμε να συναντηθούμε σύντομα στο σχολείο.Παρακολουθώντας τις ζωγραφιές αισθανθήκαμε πόσο μας λείπει η ζωντανη επικοινωνία κ η αλληλεπίδραση με ολη την τάξη. Μενουμε σπίτι,αλλά δε μενουμε πίσω στη φαντασία. Συνεχίζουμε την πορεία που μας δείχνετε κ αναμένουμε&αλλες συγκινήσεις ευγενικά,σταθερά κ επίμονα. Κα Θ.Μ σας ευχαριστούμε για τις αναμνήσεις!