ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ

Αγαπητοί μας γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι από την Δευτέρα 7/12/2020 και για κάθε Δευτέρα και Τρίτη, θα έχουμε τη χαρά να  είναι μαζί μας, στο προσωπικό του σχολείου μας, η  κοινωνική λειτουργός κα Σωπιάδου Σοφία, για την παροχή συμβουλευτικής υποστήριξης σε γονείς και μαθητές.

Η υποστήριξη, με τα δεδομένα της εξ αποστάσεως, θα γίνεται  μέσω της εφαρμογής τηλεδιασκέψεων WEBEX ως εξής:

Ο/Η ενδιαφερόμενος γονέας επικοινωνεί με την Δ/ντρια της σχολικής μονάδας κα Ζωή Παπαλάμπρου, καταθέτοντας το αίτημα του/της.

Κατόπιν, ορίζεται η ημέρα και η ώρα της διαδικτυακής συνάντησης.

Προς διευκόλυνση γονέων και μαθητών οι τηλεσυναντήσεις γίνονται πριν από την εξ αποστάσεως εκπαίδευση. Συγκεκριμένα κάθε Δευτέρα και Τρίτη από τις 10π.μ. έως τις 12μ.μ. Οι γονείς εισέρχονται στην εφαρμογή στην εφαρμογή WEBEX ακολουθώντας τον σύνδεσμο της κοινωνικής λειτουργού,  που θα παραλαμβάνουν κατόπιν συνεννοήσεως με την Διευθύντρια.

Σας ευχαριστούμε πολύ

H Διευθύντρια του 9ου Νηπιαγωγείου