Πιστοποίηση Αειφόρου σχολείου στο 8ο νηπιαγωγείο Νέας Ιωνίας Μαγνησίας

Λήψη αρχείου

Ο κόπος που ακολουθεί ένα όραμα πάντα αμείβεται και όλοι εμείς- η σχολική κοινότητα του 8ου Νηπιαγωγείου Νέας Ιωνίας είμαστε βαθύτατα συγκινημένοι και χαρούμενοι που υλοποιήσαμε τον στόχο μας και γίναμε ένα Πιστοποιημένο Αειφόρο Σχολείο. Το μοναδικό Πιστοποιημένο σχολείο στη Μαγνησία από το συγκεκριμένο φορέα.

Το Σχέδιο Δράσης της σχολικής μονάδας:

Βεβαίωση συμμετοχής στην STEM DISCOVERY CAMPAIGN

Λήψη αρχείου

Στο πλαίσιο της συνεργασίας με Ευρωπαϊκούς φορείς: Την πλατφόρμα Scientix και το eTwinning Πρόγραμμα “Τhe Way to Sustainability” πήραμε και αυτή τη βεβαίωση αφού είμαστε STEM SCHOOL PARTNERS και υλοποιήσαμε STEM δραστηριότητες στο σχολείο μας. Μπράβο μας και συνεχίζουμε!

Dear Eleni,

We are delighted to announce

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Αξιολόγηση Σχεδίου Δράσης στο πλαίσιο του Συλλογικού Προγραμματισμού, εσωτερικής και εξωτερικής αξιολόγησης των Σχολικών Μονάδων και του Προγράμματος eTwinning “The Way to Sustainability”

Το Σχέδιο Δράσης και το Πρόγραμμα eTwinning “The Way to Sustainability” αξιολογήθηκε με 3 Google Forms από γονείς και εκπαιδευτικούς.

Οι γονείς συμπλήρωσαν μια Google form και έγραψαν τις εντυπώσεις τους από όλο το εγχείρημα. ΑΠΟΤΙΜΗΣΗ ΤΩΝ ΔΡΑΣΕΩΝ ΤΟΥ 8ου Ν/Γ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

και για το Πρόγραμμα eTwinning “The Way to Sustainability

Ευχαριστούμε πολύ τους γονείς για την πολύ

Ευχαριστήριο μήνυμα

Μια πλούσια σε δράσεις σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της με εμφανή τα αποτελέσματά της.  Η συνεργασία με όλους τους φορείς ήταν εξαιρετικά εποικοδομητική και γι΄αυτό το λόγο θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους τους συντελεστές.

Αρχικά  θα ήθελα να Ευχαριστήσω θερμά τον σεβασμιότατο  κο κο Ιγνάτιο, Μητροπολίτη Δημητριάδος και Αλμυρού και τον πατέρα Μάξιμο από την Μητρόπολη Δημητριάδος και Αλμυρού και που κάλυψαν χρηματικά όλες