2η Εικαστική Έκθεση Μαθητικής Δημιουργίας

ΑΦΙΣΑ 2ΗΣ ΕΙΚΑΣΤΙΚΗΣ ΜΑΘ. ΕΚΘΕΣΗΣ 1

Το σχολείο μας θα φιλοξενήσει    τη 2η Εικαστική Έκθεση Mαθητικής Δημιουργίας με θέμα:” Παιδί & Τέχνη : Ζω -Εμπνέομαι- Μπορώ -Φιλοτεχνώ” που διοργανώνουν ο σύμβουλος Εκπαίδευσης και 17 Δημοτικά Σχολεία της 2ης Δ.Π.Ε Μεσσηνίας  από τις 29 – 31  Μαΐου 2024.

Με μεγάλη χαρά σας προσκαλούμε να θαυμάσετε τις ξεχωριστές μαθητικές δημιουργίες των  μαθητών και μαθητριών που φιλοτεχνήθηκαν κατά τη διάρκεια της φετινής σχολικής χρονιάς υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών των Εικαστικών και των δασκάλων τους.

Η τελετή εγκαινίων θα γίνει την Τετάρτη 29 Μαΐου  2024 και ώρα 10.00π.μ και πλήθος μαθητών από δημοτικά σχολεία του νομού μας έχουν προγραμματίσει  να  την επισκεφθούν τις μέρες που διαρκεί.

Η έκθεση θα είναι ανοιχτή για το κοινό την Παρασκευή 31-5 από τις 6.00 μ.μ έως τις 9.00.μ.μ