Έκθεση ΟΠΣΕ “Δεν ξεχνώ τη Μικρά Ασία”

FB IMG 1702732587851

Αυτές τις ημέρες πραγματοποιείται στη βιβλιοθήκη του σχολείου μας η έκθεση «Δεν ξεχνώ τη Μικρά Ασία». Οι μαθητές της Στ ξεναγούν τους συμμαθητές τους στα κομμάτια της ιστορίας αλλά και της ιστορίας της δικής μας γειτονιάς ειδικοτερα. Περάστε μια βόλτα πριν ή μετά την επίδοση της βαθμολογίας να τη δείτε κι εσείς! Οι μαθητές της Στ σας περιμένουν !

Τα πιο θερμά ευχαριστώ μας στη Roula Mhtrakou Mary Ntamati (Σύλλογος Μικρασιατών Καλαμάτας) για τη στήριξη και βοήθεια αλλά και στην ΟΠΣΕ(Ομοσπονδία Προσφυγικών Σωματείων Ελλάδος) για την έκθεση και το υλικό που έφτασε στο σχολειο μας. Ξεκλειδώνουμε παλιά μυστικά και σχεδιάζουμε το παρόν και το μέλλον!

Γ1                               FB IMG 1702732609938Γ2                                FB IMG 1702732601312