Την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023 θα πραγματοποιηθεί η σχολική μας γιορτή από τα τμήματα Γ1-Γ2 του σχολείου μας.
Η προσέλευση όλων των μαθητών θα γίνει από 8:15 – 8:30 π.μ. (κεντρική είσοδο).
Μετά τη λήξη της εορτής περίπου 9:40 π.μ οι μαθητές θα αποχωρήσουν με τη συνοδεία των γονέων τους .
Το ολοήμερο πρόγραμμα δε θα λειτουργήσει.
Το Σάββατο 28 Οκτωβρίου οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετέχουν στην παρέλαση θα πρέπει με ευθύνη των γονέων κηδεμόνων τους, να βρίσκονται στην οδό Νέδοντος, νοτίως της Σταδίου, προς την πλευρά του παλιού Δημαρχείου, πίσω από το κατάστημα ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ, με την σωστή ενδυμασία τους το αργότερο έως τις 10:30 π.μ .
Η παρέλαση θα ξεκινήσει από την αρχή του πεζοδρομίου της Αριστομένους στις 11:00 π.μ και ο τερματισμός της θα φτάνει στο ύψος του Εργατικού Κέντρου Καλαμάτας, όπου οι γονείς ή οι κηδεμόνες θα πρέπει να παραλάβουν τα παιδιά τους με δική τους ευθύνη .