ΑΓΙΑΣΜΟΣ -ΠΡΩΤΟ ΚΟΥΔΟΥΝΙ

8ebe6f161c89ed7a62bc3d5027c6fcc6 XL

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 11/9/2023  ξεκινάει η νέα σχολική χρονιά με τον καθιερωμένο αγιασμό που θα πραγματοποιηθεί στις 8.30 πμ.

Στη συνέχεια οι μαθητές θα έχουν την ευκαιρία για μια πρώτη γνωριμία με τους/τις εκπαιδευτικούς, θα παραλάβουν τα βιβλία τους έχοντας μαζί τους τις σχολικές τους τσάντες , θα πάρουν προσωρινό ωρολόγιο πρόγραμμα  και θα αποχωρήσουν στις 9.40 π.μ.

Επιτρέπεται να προσέλθουν στον προαύλιο χώρο μόνο οι γονείς της Α’ τάξης  συνοδεύοντας τα παιδιά τους και μετά το πέρας του αγιασμού θα έχουν μια ολιγόλεπτη ενημέρωση από τη Διευθύντρια του σχολείου στην αίθουσα εκδηλώσεων.

ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ: 8.00-8.15 π.μ

ΑΓΙΑΣΜΟΣ: 8.30 π.μ

ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ: 9.40 π.μ

Από την Τρίτη 12/9 το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά μέχρι τις 13.15 (15.00 ή 16.00 για το ολοήμερο).

Η Διευθύντρια και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας,

ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές μας  μια δημιουργική και γόνιμη σχολική χρονιά με αισιοδοξία και χαμόγελα.