Αλληλεγγύη και Σεβασμός!!

Ολοκληρώσαμε μαζί με την βοήθεια του κ, Αντωνόπουλου Παντελή του ψυχολόγου του σχολείου μας,τις συζητήσεις μας για το τι σημαίνει

αλληλεγγύη και σεβασμός.

Γνωρίσαμε, το πόσο απαραίτητα είναι αυτά τα δύο για την συνεργασία μας και τη ζωή μας,τόσο μέσα στο χώρο του σχολείου, όσο και αργότερα στη ζωή μας γενικά.

Καταλάβαμε ότι πρέπει να υπάρχει μεταξύ μας σεβασμός και αλληλεγγύη, για να πετύχουμε τους σκοπούς μας και να λειτουργούμε σωστά σαν άνθρωποι.

Η αλληλοβοήθεια και το αίσθημα ενότητας μεταξύ των ανθρώπων τους βοηθά να πετύχουν καλύτερα τους στόχους τους.

Ο αμοιβαίος σεβασμός και αλληλοκατανόηση είναι η βάση για να πετύχουμε σπουδαία πράγματα.

Ευχαριστούμε κ. Παντελή ,θα έχουμε πάντα τα όμορφα πράγματα που μας μάθατε στο μυαλό μας!