Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Την Παρασκευή, 22 Δεκεμβρίου 2017 ,  πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας , στην κατάμεστη,  από γονείς και μαθητές,  αίθουσα εκδηλώσεων .

Τους παρευρισκόμενους καλωσόρισε η κ. Διευθύντρια,  μεταφέροντάς τους το μήνυμα των Χριστουγέννων αλλά και τις ευχές της .

Στη συνέχεια  τη σκυτάλη πήραν οι μαθητές της Β΄ τάξης , οι οποίοι με θεατρικά δρώμενα, χριστουγεννιάτικα τραγούδια και χορευτικά, μετέδωσαν τη μαγεία των Χριστουγέννων σε γονείς και παιδιά, διαμορφώνοντας ένα ζεστό  χριστουγεννιάτικο κλίμα , που περιελάμβανε «Το όνειρο των παιδιών στο χιόνι» και «Την ιστορία του μικρού Τρι» που ήταν ένα τριγωνάκι. Όμορφα χριστουγεννιάτικα τραγούδια πλαισίωσαν τη γιορτή υπό την επιμέλεια του μουσικού μας κ. Ηλία Τζωρτζάτου.

Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι δασκάλες της Β’τάξης κ. Κλάδη και κ. Σωτηρίου.

Συγχαρητήρια παιδιά για τη γιορτή που μας χαρίσατε και του χρόνου!!!